Šmoulinka96

Nevíte někdo,kde bych mohla sehnat na internetu informace k židovské otázce..Aneb židé za druhé světové války..

Nejlepší odpověď
Adlim

Konečné řešení židovské otázky (německy: Endlösung der Judenfrage, zkráceně Endlösung) byl německý nacistický plán na systematickou genocidu evropského židovstva během druhé světové války, který měl být vyústěním Holocaustu (Šoa, שואה). Ujednání o konečném řešení bylo dosaženo 20. ledna 1942 na konferenci ve Wannsee, která byla setkáním vysokých představitelů nacistického Německa. V roce 1947 byla Spojenci nalezena v jednom z říšských ministerstev kopie zápisků pořízených na konferenci, které jsou jediným důkazem o konání, průběhu i závěrech konference. Bohužel se tak stalo až po Norimberském procesu, kde nemohly sloužit jako důkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­ne%C4%8Dn%C3%A9_%C5%99e%­C5%A1en%C3%AD_%C5%BE­idovsk%C3%A9_ot%­C3%A1zky

Další odpovědi
hanulka11

zde je toho tolik, že jistě najdeš co bys potřebovala konkrétně

http://www.go­ogle.cz/search?q=%C5%BE­id%C3%A9+za+druh%C3%A9+s­v%C4%9Btov%C3%A9+v%C3%A1­lky..&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=fMUoTZvWBsG08QO­si5G2Ag