Nevíte někdo jaké mají řidiči autobusu povinosti k cestujícím s kočárem..? Tzn, zda musí nebo nemusí pomoci?

Nejlepší odpověď
Tomsa

Pomoc můžete čekat od řidiče, jako gentlemana, pokud cestujete mimo město či na dovolenou, protože ho většinou budou ukládat do úložného prostoru pod autobus a za uložení takového břemene jsou zodpovědní. V městské dopravě si každý obsluhuje svá břemena jak umí -řidiči pomoc s nimi v popisu práce nemají. Je stále dobrým zvykem, že s těžšími břemeny tj. i s kočárky pomáhali muži, kteří se nacházeli v okolí i když třeba nenastupovali či nevystupovali. Stačí je oslovit. V dnešní době se na každého valí spousta informací na přemýšlení a proto nečekejte že si vás všimnou. Potřebujete-li pomoci řekněte jim, oni se rádi předvedou před ostatními! 😉

Další odpovědi
quentos

Jedna zdejší autobusová firma má v přepravních podmínkách, že kočárky vůbec nepřepravuje, obávám se, jestli i ostatní takovéto firmy to nebudou mít podobně. S kočárkem jeďte raději vlakem… jednak je tam místa habaděj a jednak ochotných spolucestujících se vždycky najde dost (jsem toho příkladem ;{)> ; pojedete-li nízkopodlažní soupravou (to bývají ty modernější), pak to máte vůbec bez problému.

cukrar

nemusí Vám pomoci, není na to žádný přepis…