Kelt

Nevíte někdo, jak zjistím vzdálenosti mezi sloupy ve městě?

Občas chce člověk změřit nějakou vzdálenosti při chůzi. Například na ulici jsou sloupy pouličního osvětlení, telefonní sloupy a pod. Nevíte, jaká je vzdálenost mezi sloupy pouličního osvětlení? Existují vysoké sloupy – obvykle žluté, snad s rozestupem 25 m, dále menší sloupy, rozestup asi 10 – 15 m, to nevím. Jak je to s telefonním sloupy, to také nevím. Sloupy elektrického vedení? Existuej někde odkaz, kde bych tyto vzdálenosti našel. Vím, že návěstí u železničního přejezdu je 80 od od sebe. Ale jak je to třeba se sloupy u krajnice, nevím.
U železnice, jsou sloupky vzdálené 200 m, existují ještě nějaké další etalony? Děkuji.
Doplňuji:
Odkrokovat si to samozřejmě mohu, není to ale přesné, domnívám se, že takové vzdálenosti jsou běžně dané, že vzádlenost mezi sloupy v Olomouci je stejná, jako vzdálenost mezi sloupy v Rokycanech, že dříve byl loket v každém městě jiný.

Odpovědi
anonym

Si to okrokuj,ale s hlavou skloněnou,pak až narazíš,tak je to ten druhej kterej hledáš
Doplňuji:
ještě doplním svoji odpověď,proč se tu přihlašuješ více nicky?

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Echo­lokace
Doplňuji:
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/264006-teplomilnych-netopyru-v-moravskem-krasu-zvolna-pribyva/

dnb

Kdyby mě to nějak extra zajímalo, vzal bych si metr a neměřil si to. Nevím ale, k čemu by mi to bylo.

honza19hk

lampy budou stejně od sebe, se sloupy na elektriku už to jisté není. Vy tam máte telefonní sloupy??
přesnější informace by ti asi podaly rozvodné závody nebo TS vašeho města. jsem z opačnýho konce republiky takže těžko můžu poradit přesné rozměry.