roxy52

Nevíte někdo,jak se jmenoval ten futrál na ruce,jak dřív nosily dámy v zimě?

Nejlepší odpověď
annas

Štuc(e)l, hezky česky rukávník, dříve oblíbená součást dámského oblečení na ochranu rukou před zimou. Nosil se i zavěšený na krku.

Další odpovědi
Děda Louda

To se jmenuje rukávník, hezky česky potom štucl.

beer

Rukávník, neboli štuc. Znám to z dětství ))
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ruk%C3%A1­vn%C3%ADk

Conchus

Nejen to, co napsali ti přede mnou, ale má matka měla v rukávníku i kapsičky na kapesník a peněženku.

zl@tk@

… a dle pamětníků pěkně hřál vložené ruce.

lajo

Zaujímavé, že sa uvedený doplnok ešte nereinkarnoval do súčasnej módy.

anonym

Ale, no tak annas, už třetí přehmat během půl hodiny.
To ti fakt není trapný doslova opisovat odpověď od Dědy Loudy, jenž to napsal už před tebou? Napřed se laskavě rozkoukej jak chodí nové funkce formátu a pak zmatkuj!