Gabe

Nevíte někdo co,nebo kdo je kumis?

Odpovědi
kapka

Zkvašené kobylí mléko. Píše se to většinou s tvrdým y. Ale jak tak koukám, tak na netu je to dost často i s měkkým i. V Mongolsku, odkud kumys pochází, se to ale nazývá ajrag, to je správné mongolské označení.

dudu

Kumys je mléčný výrobek, který je populární v hodně ze střední Asie do zemí jako Turecko, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Mongolsko, v Maďarsku, a Uzbekistán. Kumys je vyrobena z fermentované kobylí mléko a je velmi podobný kefíru. To je kapalná látka. Jak kobylí mléko mírně sladká složka, kvašení kobylího mléka kumys umožňuje mít velmi jemný alkoholu.

Read more: http://www.kos­mix.com/topic/ku­mis#ixzz1A0lk1Srp