DanielaP

Nevíte nějakou zajímavost o firmě Škoda Mladá Boleslav?

aha automobily bych nevěděla. Pro ty méně inteligentní, myslela sem např. zajímavost typu – schovává ve sklepě lochnessku apod.

Nejlepší odpověď
annas

Dnes ráno jsem poslouchala v ČRo svůj oblibený brněnký pořad Toulky českou minulostí.

Šlo o příběh tzv. „cestujícího kováře“ , který je spojený se jmény Vondřich a Toman a jejich účastí na závodech. Dále s předchůdcem dnešní Škody, tedy firmou Laurin a Klement,, která začínala v r. 1895 s jízdními koly, přidala motocykly a osobní auta.

Příběh o tom, jak se cestující kovář stal mistrem světa, co musel překonat po stránce technické, ale i vydržet výsměch diváků. Příběh odhodlanosti, vytrvalosti atd…

"Vypadalo to, jako by byl ten závod rozhodnutý už dopředu… A, a jak se ukázalo, o výsledku měly rozhodnout nikoli výkony závodníků a jejich strojů. Vondřich na stroji Slavia o výkonu dvou a půl HP se stal jednou z obětí mizerného zabezpečení závodu, a hlavně zlomyslně rozsypaných hřebíků na šotolinové silnici…

Máte-li zájem, našla jsem vám pořad na netu.
http://www.roz­hlas.cz/toulky/vy­sila_praha/_zpra­va/premieru-uslysite-v-nedeli-13-zari--1528216

Další odpovědi
anonym

Třeba ta, že vyrábějí osobní automobily.

… nebo to že Škodovka byla národní podnik v rukách dělnické třídy, dnes v rukou kapitalistů!

lexx

makají tam na tři směny až se z nich kouří

lochnesska a inteligence ? to je vtip. že jo

Mirdas

Například že kdy byla v rukách dělnické třídy ( nebo spíše KSČ a KSSS ) se ve vyspělém světě mluvilo pohrdavě a vtipkovalo jako u nás vůči Trabantům.
A dnes v rukach kapitalistů patří k nejprodávanějším automobilům v Evropě.
Ovšem mnoho zajímavějších informací získáte přímo v automobilce.