magicm18

Nevíte,náhodou,proč se říká"kopito,je­lito,platí to?"

Tak,o neco se vsadis,nebo uzavres sazku,no a proc se to tak rika, nevite to nahodou?
Doplňuji:
chtel jsem napsat kopyto s ypsilonem ,.chybicka se vloudila

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě je to část nějaké staré lidové říkanky či rozpočítadla.

Další odpovědi
hanny 2

Neříká se to jen při sázce,ale i při „zpečetění“ jakékoli veledůležité domluvy.A proč se to říká?Jestli někdo třeba nevyměnil koně za pochoutky ze zabíjačky a od té doby se to ujalo,jako takovej folklór.