annas

Takovéto vysvětlení jsem našla na netu.

Když studenti pozvali na půdu jedné z britských univerzit sira Winstona Churchilla ,byl již ve velmi pokročilém věku. „¨Starý Winni“, jak ho
důvěrně za války oslovovali britští občané, se postavil před studenty bez
papíru v ruce. Zaujal svůj pověstný buldočí postoj ztělesňující vzdor.
Do publika očekávajícího některý z projevů, které
pronášel v časech války, pronesl:: „Nikdy se nevzdávejte!“ Zmlkl a dlouze
se odmlčel a zadíval do mladých tváří poznamenaných zmatkem. To je
Winston? Načež onu větu po odmlce pronesl znovu: „Nikdy se
nevzdávejte!“ A opět se dlouze odmlčel, aby v sílícím šepotu
přelétl tváře, již začínající rozumět. Když onu větu pronesl
potřetí: „Nikdy se nevzdávejte!“ došlo ono poselství svého cíle a aula
se rozburácela ohlušujícím potleskem. Poté se Ch. otočil a za vrcholného
hřmění studentů vzdávajících mu hold,. pomalu odcházel.