annas

Nevíte, má něco společného s vínem zelená ještěrka vyobrazená na některých lahvích moravských vín?

Nejlepší odpověď
vagra

Ještěrky se objevily na etiketách vín ze Znovínu Znojmo.
Ta vína s jejich portrétem, dozrála právě na místech, kde se toto zvířátko vyskytuje, například na vinici Na knížecím vrchu.
"Znamená to, že tato vína se nestříkají, nebo jen velice málo. Vína pochází většinou z vinic v povodí řeky Dyje, nebo roste na okraji Národního parku. Odtud ta ještěrka do vinic přebíhá a žije vlastně v těch vinohradech.

Zdroj: http://www.znoj-tyden.cz/znovin-vyrabi-vino-s-jesterkami.a2587­.html

Další odpovědi
Adlim

Zelená produkce z domova

Velké popularitě se těší také vína originální certifikace. Zatím jedinou je již druhým rokem Znojemská vinařská oblast. Tři zástupce zde má Znovín Znojmo – Ryzlink rýnský, Savignon a Veltlínské zelené. Nabídku firmy obohatila i tzv. zelená neboli ekologická produkce. Vína z řady Lacerta Viridis (Ješterka zelená) si podle Jaroslava Opatřila velice rychle našla svoje zákazníky: „Rulandské bílé i Sauvignon v čiré láhvi s výraznou ještěrkou zelenou zaujmou adjustáží i obsahem.“ Nabídku sektů letos společnost rozšířila o Charles Seasfield Claret Brut, vyrobený tradiční metodou kvašením v lahvi.

Zdroj: http://eregal­.ihned.cz/c1-46977400-ticha-vina-rostou-sekty-zatim-stagnuji

hanulka11

Vína označená samolepkou „JEŠTĚRKA ZELENÁ“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Na Znojemsku jsou to i vinice na kamenitém podloží v povodí meandrující řeky Dyje

http://www.zno­vin.cz/GoodsDe­ta il_LS.asp?nGo­odsID=1635&nLan­gu ageID=1