annas

Nevíte, který zástupce současného panovického rodu by měl právo stát se králem u nás, kdyby se království obnovilo?

Hypotetická otázka, která mě napadla v souvislosti s požadavky na obnovení království u nás …

Proč?

Nejlepší odpověď
vagra

Podle níže uvedeného,by toto právo měl, kdybychom byli království, Princ Charles – protože jeho prapra… byla manželka českého zimního krále Fridricha Falckého.
Jak to tedy bylo:
Od roku 1613 byl Fridrich Falcký ženatý s Alžbětou, dcerou anglického a skotského krále Jakuba. Mezi jejich třinácti dětmi byli mj. Ruprecht Falcký, vojevůdce královské strany za anglické občanské války, či Žofie Falcká, která se později stala matkou prvního anglického krále z hannoverského rodu – Jiřího I., od něhož se dodnes odvozuje následnictví britského trůnu.
Takže králem u nás by byl Charles.
Co myslíte, nebývalo by to bylo lepší ?…:-)

Zdroj: vlastní komentář + http://referaty-seminarky.cz/fri­drich-falcky/