annas

Nevíte, který anglický král ovlivnil pánskou módu manžetami u kalhot a rozepnutým posledním knoflíkem u saka či vesty?

Velmi rád pobýval v jedněch českých lázních …

Nejlepší odpověď
vagra

Od roku 1901 král Velké Británie a Irska, císař indický atd., na počátku 20. století největší panovník na zeměkouli ve své době platil za největšího a nejlépe oblékaného gentlemana světa. Udával tón. Jeho oblečení bylo prosté, ale vybrané a pečlivě sladěné.
Když jednou vyrazil v Mariánkách na procházku a silně pršelo, ohrnul si nohavice, aby si nenamočil kalhoty. A vznikla móda záložek. Záložky se dnes sice právě nenosí, zato jiný zvyk, u jehož zrodu král byl, na oblibě dosud neztratil. Král velmi rád jedl. Jednou si po opulentním obědě nedokázal přes napapané bříško zapnout poslední knoflíky vesty a saka. Mávl nad tím rukou, ale ostatní muži u stolu si ze slušnosti poslední knoflíky také rozepnuli. A zrodila se nová móda, kterou celý mužský svět, aniž by tušil proč, dodržuje stále. Už přes sto let.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/209572235­300032/

Další odpovědi
hanulka11

byl to Edvard VII rád navštěvoval Mariánské lázně

největší gentleman tehdejšího světa, protože byl obtoustlý -zapínal si sako na jeden knoflík a tím vznikla …nová móda

Zdroj: http://www.ha­melika.cz/slav­nihoste/EDUAR­D7/S_EDUARD7.HTM