Nevíte, kterého roku se tak zdražovalo a proč?

http://postim­g.org/image/4p8dfz91b/

http://postim­g.org/image/7dlhg4uz­d/

Ano, bylo to v červenci 1990.

Nejlepší odpověď
ivzez

V levém sloupci jsou ještě „původní socialistické“ ceny,
takže já to tipuji na rok 1990, maximálně 1991.

Další odpovědi
anonym

můžu jen odhadnout rok 86–90 a proč, protože se dlouho nezdražovalo 🙂

kdyby to bylo podle piva, tak v 90 už nestálo 2,50 kaček. na vojně jsem byl 90–91 a to už tyhle ceny byly, dokonce i vyšší. (rok jsem zastupoval proviantního náčelníka = vedení kuchyně včetně skladu, plánování a zúčtování). v té době stála celodenní strava vojáka zákl.voj.služby 39 korun.

anonym

Taktéž bych řekl 1990 – 91, protože to bylo po revoluci a skokově se uvolnily ceny.Platy se zvedly ale nepatrně.Jestliže před revolucí jsem měl 2500, tak v těchto letech se mně zvedl plat na 3200 – 3400 (do dneška mám schované knížky ROH, kolik jsem platil příspěvky).
Jen pro ty co to neznají, příspěvek se platil 1% z čisté mzdy.

klumprt

To vypadá ještě na ceny nastavené státem. Liberalizace cen vypukla v lednu 1991 a tím skončilo řízení cen státem. Červenec 1990 by měl sedět.

gecco

Odhadnu rok na 1991 či 1992…
Inu, inflace způsobena uvolněním trhu…

lexx

myslím že po zbabrané „transformaci“ ekonomiky když se prožral státní majetek budovaný dřinou generací a geniální Venca Klaun zbaběle práskl do bot

mirekborek

No zdražuje se pořád a proč? Zkrátka protože lidé chtějí víc a víc peněz nebo třeba u rostlinných plodin protože v roce 2015 bylo sucho ;)

anonym

Zvedaly se i platy?

gecco

No, můj plat od 1991 do 1993 vzrostl o cca 100 %…
😉

anonym

Boreczech, důvod jasný. 😁