annas

Nevíte, které dopravní prostředky „přicházely“ ze záhrobí a strašily lidi?

Nejznámější je loď Bludný Holanďan. Vysvětlení tohoto úsloví si můžete najít na Odpovědích.

Nejlepší odpověď
vagra

Letecké přízraky.
Obyvatelé bývající nedaleko letiště Beggin Hill v Kente tvrdí, že od konce druhé světové války víckrát za sebou viděli stíhací letadlo Spitfire, které jakoby se vracelo z leteckého útoku proti Luftvvaffe. Letadlo letělo těsně nad zemí, potom udělalo vítězný přemet a zmizelo.
Záhadný autobus
V roce 1936 svědkové jisté smrtelné nehody v Londýne vypověděli před soudem, že šofér narazil do zdi potom, co se vyhnul strašidelnému autobusu, který se řítil po cestě bez řidiče. Autobus prý vídávali obyvatelé řítit se velkou rychlostí brzo ráno po ulici Cambridge Gardens.
Bezhlavý cyklista.
V zimě roku 1940 se jistý George Dobbs, žijící nedaleko Norhamptonu, srazil s cyklistou, který neměl hlavu. Po srážce však bezhlavý cyklista pokračoval dál v cestě, jakoby se nic nestalo, až nakonec zmizel on i jeho bicykl.
Vlak duchů.
Nejznámější je určitě příběh o strašidelném vlaku ve Spojených státech. V roce 1865 se vlak s pozůstatky Abraháma Lincolna zastavil na své trati na každé stanici. Stál tam osum minut, aby se obyvatelé měst mohli naposledy poklonit zavražděnému prezidentovi. Za nějaký čas hlásili, že po té stejné trati projel strašidelný vlak, potažený černým plátnem, s rakví mrtvého prezidenta. Doprovázela ho smuteční hudba, kterou hrál orchester kostlivců… Na každé stanici se hodiny údajně zastavily přesně na osum minut.

Zdroj: http://dreamer-s.blog.cz/1008/blud­ny-holandan

Další odpovědi
Terryle

Já se setkala s legendou o letadle – ne přímo že by strašilo ono. Ale jeho posádka, která svou nepozorností zavinila nehodu, se prý zjevovala na palubách dalších letadel stejnýho typu (a tvrdili to piloti a letušky, tedy poměrně důvěryhodní lidi) – a to jen v letadlech, která dostala náhradní díly z toho havarovaného (bylo skoro nové a havarovalo celkem šetrně, takže něco z vybavení šlo použít znova). Prý měli za úkol chránit další letadla před podobnou katastrofou, jaká se stala jim… V jednom případě prý zjevení palubního inženýra sdělilo posádce, že budou mít problémy s motorem – a prý snad ještě během letu museli skutečně nouzově přistát kvůli požáru v motoru, nikomu se nic nestalo.
Každopádně leteckou společnost ty povídačky hodně štvaly, takže napřed zaměstnancům pohrozili, že dostanou vyhazov, pokud je budou šířit. Nepomohlo to, takže se nakonec rozhodli náhradní díly pocházející z havarovanýho letadla vymontovat ze všech letadel – a od té doby prý byl klid.

Zdroj: internet, dokument Letecké katastrofy, vlastní článek

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/se­rial-piloti-opravovali-zarovku-misto-aby-zabranili-smrtelnemu-padu-1zr-/tec_technika­.asp?c=A100509_­205428_tec_techni­ka_pka

anonym

Pražská MHD.