annas

Nevíte, která největší budova na světě byla přemístěna bez jakéhokoliv poškození?

U nás to byl kostel v Mostě.

Nejlepší odpověď
vagra

Největší budova, kterou se podařilo úspěšně přenést je Fu Gang Building ve West Bank Road Wuzhou v Číně. Společnost Guangzhou Luban Corporatio, která měla přesun v listopadu roku 2004 na starosti, měla za úkol nadzvednout 15140,4 tun těžký a 34 metrů vysoký kolos. Tuto budovu úspěšně přenesli o 35.62 metru dále. Celá akce trvala celkem jedenáct dnů a zapsala se do Guinessovy knihy rekordů.

Zdroj: http://www.sve­tovanej.cz/nej­vetsi-budova-ktera-byla-bez-poskozeni-prenesena/