Pokročilý

Nevíte kolik zastávek je od Tábora do Prahy hl.nádraží (vlak) ?

Ahoj, v nejbližší době se chystám s kamarádkou do Prahy. Obě bydlíme v Táboře. Ale my máme strach, že to nějak přejedem nebo vystoupíme dřív :/ Nevíte kolik je to tak zastávek ? Předem dêkuju za odpověď :) (Když tak si ušetřete prosím odpovědi, typu jak to můžeme propásnout, děkuju ;) )

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Prahu hl.n. asi fakt nemůžete popást - navíc tam sposta vlaků ´končí´...
;-)
Kukni na, namátkou, http://jizdnirady.idnes.cz/… .
A případně si konkrétní vlak najdi na idosu - http://jizdnirady.idnes.cz/… .

Další odpovědi:

Zlatý

V Praze většinou vlak dlouho stojí, pokud už tam teda nekončí, pak stojí ještě dýl :) (to je první indicie) U velkých měst je pak většinou pravidlo, že na rozdíl od malých zastávek tam vystupuje šíleně moc lidí (druhá indicie) Jinak já taky když někam jedu prvně, kor v noci, tak čumim každý dvě minuty z vokna jestli už jsem to nepřejel, a nejhorší je když neznám ani jednu zastávku PŘED ani PO cílový stanici, ty tomuhle můžeš předejít a předem si je zapsat, rozhodně je to jednodušší než počítat po každý když zastaví vlak a porovnávat s číslem napsaným propiskou na ruce :)

Osobně když někam jedu a je to daleko, neznám trasu a navíc jsem ospalej, používám ten fígl, že si zjistím kdy tam mám bejt a 5 minut před tím si nastavím na mobilu budíky. To je podle mě úplně nejjednodušší řešení. Ve spousta vlacích taky bejvaj informační segmentový tabule kde zrovna seš, kolik je hodin a jaká zastávka následuje. Jako poslední z možností je pak požádat průvodčího, aby ti dal vědět až budeš v cílový stanici, že tuhle trasu jedeš prve a nevidíš na cedule.

Jinak samozřejmě ten idos.cz, jak píše mowla a tam je všechno ,časy, jméno vlaku, typy vagónů a dokonce někdy i nástupiště a informace o zpoždění.

Zlatý

Když nevíme jakým vlakem pojedeš, nemůžeme určit počet zastávek. Např. některé rychlíky zastavují jenom v Olbramovicích a v Benešově, ale osobák má asi 30 zastávek, spěšný vlak okolo dvaceti.

Pokročilý

Pokud pojedete z Tábora do Prahy přes Benešov, tak na hlaváku každý vlak končí. Kdybyste potřebovaly přejet, musely byste přestoupit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.