ixpektix

Nevíte kolik W proudí v elektrickém ohradníku? Dík

Doplňuji:
nebojte nikam se nechci vloupat !!!
Akorát na táboře jsme udělali kruh drželi jsme se za ruce a nás to všechny koplo
A tak mě zajímá kolik V ve mě prošlo !!!!

🙂

Nejlepší odpověď
Miroslavst

No tak nějakou spotřebu ten el. ohradník určitě má,m ale je to zanedbatelné. A jinak co se týče elektřiny, tak pokud něco někde proudí, jsou to volty a nikoli waty.
Watt je jednotka práce-výkonu a tudíž neproudí. V žárovce proudí 230V, ale kolik spotřebovává je již na každé žárovce dle druhu a to od 15 do několika watů.
Do elektrického ohradníku je přiváděno přibližně 12V, ale napětí je na výstupu upraveno na několik stovek ne-li tisíc voltů, právě proto, aby to dalo pecku. Ampéry jsou však zanedbatelné, jelikož jinak by to zabíjelo.

Další odpovědi
Hara

chci se zeptat kam se potřebuješ vloupat?

mosoj

Tak jak je to s elektrickým ohradníkem v podstatě bylo řeččeno. Jedná se o vysoké napětí s velmi ! malým proudem tedy i velmi malým výkonem ve W. Proto to zdravým jedincům neublíží.

To ostatní je blaf :
Napětí el. proudu je rozdíl potenciálů mezi dvěma body. Te je těch XX voltů.
Proudí záporně nabité elektrony ve vodiči a proud je vyjádřen mohutností proudu. To jsou ty ampéry.
Součin V x A = W

Proud od slova proudit. Tedy teče proud o velikosti xx ampérů. Nikoliv napětit.