annas

Nevíte, kdy se začaly objevovat řetězové dopisy, které se posílaly klasickou poštou?

Dokonce se měly posílat peníze. Pamětníci, vzpomínáte se? Dnes dostáváme maily …

Nejlepší odpověď
vagra

Máte pravdu, že se dnes nejčastěji setkáváme s řetězovými dopisy ve formě humorných e-mailů.
Pohlednice s řetězovými modlitbami a později lístky s pozdravy, lidé začínali rozesílat na začátku 20. století.
Příjemce měl za úkol text několikrát opsat a poslat dalším lidem. Pokud by tak neučinil a řetěz přerušil, pronásledovala by ho smůla.

Později se objevil jiný typ řetězového dopisu, který sliboval obrovské hmotné zisky. Stačilo jen na několik adres poslat malou finanční částku a zapsat své jméno na konec seznamu.
V ideálním případě se k vám během několika dnů mělo dostat nečekané bohatství........

Zdroj: zkráceno z-www.minutasen­cyklopedii.cz

Další odpovědi
Valky

Netuším, ale má to nejspíš dlouholetou tradici, mamka říkala, že už jako malá taky posílala řetězáče, ale to byla klasika – přepsat a poslat poštou… Né, jako dnes – přeposlat a hotovo :)))

chudst

Uz moje mamka vzpomina, jak preposilala pohledy ci dopisy :) Jak to jde daleko do minulosti, to nevim, ale rekl bych, ze je to spise az z 20. stoleti.

Kazdopadne drive ty retezovky byly aspon trosku osobni, kazdy si musel dat praci s tim ty dopisy prepsat dejme tomu dalsim 10 lidem.

Dneska uz jsou to jen obycejne SPAMy, ktere rovnou mazu. Preposlat to dalsim 99 lidem, nebo me stihne kruty trest, to fakt nemam za potrebi a nesnasim to.

elektrikář

Sestra také posilala tenkrát papirovou tříkorunu nezbohatla přišlo ji asi 9 korun a nějak to chcíplo.