annas

Nevíte, kdy se objevily 3D filmy a jak se jmenoval první z nich?

Nejlepší odpověď
vagra

Ačkoliv se zdá, že jde o novinku posledních let, ze 3D obrázků se těšili už naši předci před více jak 100 lety. Pomocí stereoskopických fotografií mohli návštěvníci Světové výstavy v Londýně obdivovat prostorovou stereofotografii Křišťálového paláce již v roce 1851. Samotný vynález stereoskopie se pak datuje rokem 1838.

Za první 3D film se považuje minutový film- „Příjezd vlaku do stanice la Ciotat“ od bratří Lumiérových z roku 1895.
Diváci tehdy měli takový prostorový vjem, že v panice prchali ze sálu, protože se báli, že do nich vlak narazí. Od té doby vzniklo více jak 250 filmů a televizních programů ve 3D.

Zdroj: zkráceno z-http://www.3dki­na.cz/historie-3d-aneb-jak-vznikalo-3d-kino

Další odpovědi
Michal Kole

Komerční Avatar