annas

Nevíte,kdy a kde došlo k domestikaci psa?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Tohle je zajímavé.

Zdroj: domestikace psa

Další odpovědi
hanulka11

Kdy a kde došlo k domestikaci se přesně neví .Abychom odpověděli na otázku položenou v titulku článku: Lorenz se domnívá, že pes je spíše ochočený šakal. Vlčí krev se mezi psy dostala až nepřímo, občasným křížením divokých či polodivokých vlků a domácích psů. Za ochočené vlky lze zřejmě prohlásit pouze severoamerická plemena typu malamutů a eskymácké psy, nikoliv však ovčáky/vlčáky.
Oba typy psů se poněkud odlišují povahovými vlastnostmi, jde však spíše o spojité škály než jasné předěly (navíc psi již samozřejmě vykazují značnou dávku individuality).
Mimochodem, u domácího psa funguje stejně jako u člověka značná neotenie. Domácí pes je, především co se týče chování, po celý život podobný mladému vlkovi či šakalovi. I tím se vysvětluje míra příchylnosti, kterou pes dává najevo svému pánovi.

Doplňuji:
jami …nelze nic zobrazit

Zdroj: http://ornica­.blog.cz/1011/vy­voj-psovitych-selem-se-zamerenim-na-psa-dil-ii-domestikace-psa

vagra

Kdy byli psi domestikováni z prérijních šelem na přítele člověka přesně nevíme, ale víme zcela jistě, že již v dávnověku si psů vážili v Egyptě a měli je jako své společníky. U starých Egypťanů pes náležel ke královským znakům.
Také staří Řekové a Římané v době antiky byli velkými milovníky psů a to zejména psů loveckých plemen.

Zdroj: zkráceno z-http://temere­.com/view.php?na­zevclanku=o-psech-neco-z-historie&cislo­clanku=2008080005