annas

Nevíte, kdo vyslovil tuto krásnou myšlenku a jaký je její význam?

„Měli bychom žít tak, jako bychom byli všem lidem na očích. Měli bychom myslet tak, jako by sebeskrytější koutky naší duše byly přístupné zraku kohokoli.“

Nejlepší odpověď
vagra

Tato moudrá slova vyslovil Lucius Annaeus Seneca římský filosof, dramatik a básník
Doplňuji:
Měli bychom žít s pocitem čistého svědomí.

Další odpovědi
SajmonModer

Řekl to Seneca, co tím myslel fakt nevím.

led

Odpovím dalším Senecovým citátem:
Mluvme, jak smýšlíme, a mysleme si co říkáme: ať se slova shodují s životem.

poa.li

Naše činy by měly být takové, abychom se za ně nemuseli stydět. Svědomí v tom hraje svou roli..