annas

Nevíte, kdo vynalezl dvě tak rozdílné věci – past na myši a slavný kulomet?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
BEAES

Kulomet poháněný klikou byl vynalezen roku 1861 Richardem Gatlingem.
První patent na tento typ pasti pochází z roku 1848 od Williama C. Hookera z Abingdonu ve státě Illinois. Postupem času docházelo k různým inovacím a modifikacím tohoto typu pasti. V dnešní době je velmi známá dřevěná past, ale k výrobě se používá i plastu nebo kovu.

Další odpovědi
vagra

Vynálezce kulometu Maxim byl Američan, který se jmenoval Hiram Stevens a jednalo se o první automatickou zbraň na světě.
Maxim byl všestranně nadaný vynálezce.
Vymýšlel dál. Letadla, bojlery, parní stroje. Jeden jeho vynález je ve srovnání s nimi titěrný a jde opravdu o pastičku na myši.
Doplňuji:
Pokud jste ovšem myslela jednu osobu,která vynalezla obě uvedené věci.
Tak jsem to pochopil z otázky.:-)

Zdroj: vybráno,zkráceno a upraveno z-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/209572235­300022/