annas

Nevíte,kdo je podle mytologie nebo náboženství anděl génius?

Děkuji i za odkaz.Potřebuji se dovědět víc.

Nejlepší odpověď
Dorian

Římskému géniovi odpovídá křestanský anděl strážný

Další odpovědi
vagra

Génia má každý člověk. Génius jej uvádí do života a pocelý život od narození do smrti ochraňuje a řídí jeho osudy.
Římané oslavovali génia ve výroční den svého narození obětovali víno, květiny,med a kadidlo. Pořádala se hostina, při níž se mohlo rozpoutat nevázané veselí, neboť génius se raduje, když jeho chráněnec je veselý a nemá rád, když je jeho chráněnec smutný.
Géniové lidí byli zobrazování jako krásní mladíci se zastřenou hlavou a rohem hojnosti. Géniové loci (místní) byli zobrazováni jako hadi.
Více na zdroji-

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Fj4wIq­P2o34J:web.li­bimseti.cz/Ma­ki33/andele_467830­.html%3Fuid%3D+jak+vz­niklo+%C3%BAs­lov%C3%AD&cd=133&hl=cs&c­t=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz