annas

Nevíte,kdo a proč pojmenoval filipínské hory Chocolate Hills?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Chocolate Hills – Čokoládové kopce. Jde o neobvyklé geologické formace, jež se skládají z cca 1 300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků, které jsou roztroušeny na 50 kilometrech čtverečních. Jsou porostlé zelenou trávou, která v obdobích sucha úplně zhnědne a kopce pak mají čokoládovou barvu (odtud název).

Zdroj: http://exotika­.orbion.cz/fi­lipiny/dalsi-mista/bohol/

Další odpovědi
hanulka11

Věda je tak pojmenovala-opravdu je to zajímavé

Asi půl hodiny jízdy autobusem od Bilaru směrem do vnitrozemí se nachází hlavní lákadlo ostrova Bohol. Neexistuje snad jediná reklamní fotografie ostrova bez této scenerie. Čokoládové kopce na letišti, Čokoládové kopce v přístavu, Čokoládové kopce na pohlednicích – zkrátka všude. Odmyslíte-li si tu protivnou marketingovou masáž, je nakonec nutné uznat, že návštěva této geologické atrakce stojí za to. V Chocolate Hills Center zaplatíte něco jako vstupné a už vás silnice vyšroubuje vzhůru na jeden z vrcholů, kde kromě hotelu, parkoviště, stánků a davu turistů je i rozhledna po úchvatném panoramatu. Kam jen dohlédnete, až po horizont jsou jen krtincům podobné homole, lišící se v jemné, ladné rozmanitosti, jaká by se dala najít u ženských prsů.

Zelené kopečky vystupují z krajiny plné rýžových teras do výšky asi padesáti metrů v takřka pravidelných rozestupech. Jsou porostlé převážně jen travou, česanou neviditelným hřebenem větru, najdete však i ty, na nichž se uchytily dřeviny. Na ploše kolem padesáti kilometrů čtverečních se prý nachází přesně 1776 kopců, čokoládou však vyplněné nejsou. V jejich útrobách se skrývá různě nadrcený vápenec a jejich rodokmen sahá až do třetihorního pliocénu. Neúnavnou erozní činností se postupem věků vynořily ze země jako pomalu rostoucí žampiony. Věda pojmenovala tyto útvary, charakteristické pro krasové oblasti tropů, slovem mogoty a uvidíte je i na Palawanu nebo třeba v Karibiku. Co do počtu i okázalosti ale boholské Čokoládové kopce konkurenci nemají.

Zdroj: http://www.li­deazeme.cz/cla­nek/skritci-z-cokoladovych-kopcu

vagra

Kdo a proč pojmenoval filipínské hory Chocolate Hills?
Dříve se jmenovaly ,Carmen Hills', podle jedné z blízkých obcí. Pak ale přijeli Američané a zeptali se místních, zda je možné tento název změnit. Lidé jim řekli, že to není žádný problém, a zeptali se, co navrhují. Odpověď zněla: Čokoládové hory," dnes se tedy jmenují Chocolate Hills, podle barvy hor,které jsou v létě zabarveny dohněda.
Tráva je totiž uschlá a to vytváří onen ,čokoládový' dojem.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/svet/por­tal/_zprava/330021