mskom2

Nevíte kde seženu cz manual na Partition Magic 8?

Partition Magic 8
Nemůžu se dopátrat návodu na tento sw
mám ho sice v cz verzi ale sháním ještě manual v cz.Dík moc.
MSKOM

Odpovědi
led

Ak nezoženiem nejaký manuál v ľudskej reči cz,sk tak jeho elektronickú podobu vložím do napr. googletranslátor http://transla­te.google.com/?sl=en&­tl=cs#
a dám príkaz na preklad. Je to automatický (niekedy na zasmiatie) preklad
2. variant pdf transformujem ako web stránku
pomocou „pdf to html“ http://www.sta­huj.centrum.cz/vy­vojove_nastro­je/www-tvorba/ostatni/pdftoh­tml/download/?g[hledano]=&g[oz]=0­.38
potom otvorim v prehliadači a pomocou „Google toolbar“ http://www.slu­necnice.cz/sw/go­ogle-toolbar/
dám preložiť. Tento spôsob používam, keď chcem dodržať formátovanie textu aj s obrázkami.
3. variant doc uložím ako web stránku a postupujem podľa bodu „2“

anonym

Kapitola 1: Začínáme
Co je PartitionMagic? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
PartitionMagic Požadavky na systém. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
Instalace PartitionMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
Vytvoření záchranné diskety. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
Před spuštěním PartitionMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Běh PartitionMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Kapitola 2: PartitionMagic Základy
PartitionMagic Hlavní okno. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5
Disk Map. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Dělení List. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Rescue Disk Hlavní okno. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Proces přehled. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Výběr pevného disku a oddílu. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
USB, USB2 a FireWire podpora. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Vyjímatelná Media Support. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Dynamické disky. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Výběr operace. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10
Zkáza operace. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10
Informace o čekající operace. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
Uplatnění změny ve vašem systému. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
Uplatnění Změny v systému Windows versus režimu spuštění. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
Kapitola 3: aplikace, s PartitionMagic
PowerQuest BootMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13
BootMagic Požadavky na systém. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
Instalace BootMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
Konfigurace BootMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15
Vypnutí BootMagic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
PowerQuest DataKeeper. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
PowerQuest Požadavky DataKeeper System. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
Instalace a konfigurace DataKeeper. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
Sledování systému. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19
Obnovení zálohy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 9

Obsah
<<PAGE-DIVIDER>>
Tabulka Contentsvi

Kapitola 4: Další informace
Kde mohu získat více informací? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
Elektronická Uživatelská příručka. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
Online Nápověda. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22
PowerQuest Technická podpora. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
Bezplatné technické podpory. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
Poplatek-podporu. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
Poplatek-Na Po-Hours Support. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
Index
<<PAGE-DIVIDER>>

C HAPT ER 1

Začínáme

Tato kapitola obsahuje následující informace:

Co je PartitionMagic?
PartitionMagic Požadavky na systém
Instalace PartitionMagic
Před spuštěním PartitionMagic
Běh PartitionMagic

Co je PartitionMagic?

S PowerQuest PartitionMagic ® ® můžete rychle a snadno vytvářet oddíly na vašem
pevné disky pro ukládání cenných informací, jako jsou datové soubory, aplikace a operační
systémy. Ukládání informací v různých oblastech vám pomáhá organizovat a chránit vaše
data a reklamace zbytečné místo na disku.
Kromě vytváření nových diskových oddílů s PartitionMagic, můžete změnit velikost, přesunout, kopírovat,
štítku, nebo převést existující oddíly z jednoho systému souborů do jiného-to vše bez
zničit vaše data. Můžete také použít PartitionMagic zobrazit podrobné informace
o pevný disk geometrii.
PartitionMagic vám umožní zabezpečit svá data fyzicky odděluje ji od vašeho
soubory operačního systému. Samostatné oddíly také zálohovat snadné. Můžete použít
PartitionMagic pro uložení vašich dat do samostatného oddílu, potom tato data zálohovat soubory
PowerQuest ® DataKeeper ™, který je součástí PartitionMagic 8.0.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 1: Získání Started2

PartitionMagic vám pomůže spolehlivě provozovat více operačních systémů na jednom počítači.
PartitionMagic obsahuje průvodce, který vám pomůže nainstalovat jiný operační systém, a
PowerQuest ® BootMagic ® (součástí PartitionMagic) je mocný boot manager
, který vám umožní vybrat, který operační systém chcete použít při spuštění počítače.
Vzhledem k omezením s FAT systém, stejně jako 40 procent z pevného disku
prostor může být promarněn. PartitionMagic znovu získá zbytečné místo rychle a bezpečně pomocí
účinnější velikosti oddílů.
PartitionMagic vám umožní experimentovat s oddíly a vidět, jak změny by mohly ovlivnit vaše
systém, než je skutečně použít změny.

PartitionMagic Požadavky na systém

PartitionMagic pro Windows vyžaduje minimálně 70 MB na pevném disku, CD-ROM
(Jakékoli rychlosti), 3,5-palcová disketová jednotka, VGA nebo vyšší rozlišení monitoru s obrazovkou plochu
nejméně 800 × 600 pixelů, a procesor a paměť, jak je uvedeno níže.

  • Změna velikosti NTFS clustery o příčky přes 120 GB vyžaduje 256 MB RAM.

PartitionMagic podporuje hardware RAID 0 (striping disk) a RAID úrovně 5 (striping
s parity).
PartitionMagic podporuje externí USB, USB2 a FireWire (1394), pevné disky podle
Windows. Operace, které jsou prováděny v režimu spuštění nejsou podporovány na těchto zařízeních.
Viz „USB, USB2 a FireWire podpora“ na straně 9.

Operační systém Minimální RAM Minimální procesor
Windows 95b prostřednictvím
Windows 98 SE
32 MB Pentium/150 MHz nebo kompatibilní
Windows Me 32 MB Pentium/150 MHz nebo kompatibilní
Windows NT 4.0
Pracovní stanice s SP6a
uplatňovány

32 MB * Pentium/150 MHz nebo kompatibilní
Windows 2000
Profesionální
64 MB * Pentium/150 MHz nebo kompatibilní
Windows XP 128 megabajt * Pentium/233 MHz nebo kompatibilní
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 3

Záchrannou disketu verze PartitionMagic vyžaduje Pentium/150 MHz procesor (nebo
rychlejší), 3,5-palcová disketová jednotka, 8 MB RAM (16 MB pro oddíly NTFS; 32 MB
doporučeno pro FAT32 oddíly, některé velmi velké příčky mohou požadovat až 256
MB). Microsoft doporučuje 128 MB RAM pro Windows 2000 a Windows XP
systémy, ačkoli produkt může běžet na systémech s 64 MB RAM.

Instalace PartitionMagic

Musíte mít oprávnění správce k instalaci PartitionMagic na Windows NT,
Windows 2000 nebo Windows XP.
Instalace PartitionMagic 8,0 nebude přepsání předchozí verze, a nebude to mít vliv
vaše stávající oddíly v žádném případě. PartitionMagic 8,0 instaluje do svého adresáře
výchozí.

DŮLEŽITÉ! PartitionMagic musí být nainstalován na místním disku, nikoli na síťovou jednotku.

1 Vložte PartitionMagic CD do vaší CD mechaniky.

2 Pokud se instalační program nespustí automaticky, klepněte na tlačítko Start? Běh na
Windows hlavním panelu. Pak zadejte jednotka: \ AUTORUN, kde jednotka je písmeno jednotky
CD-ROM.

3 Klepněte na tlačítko PartitionMagic> Instalovat, a postupujte podle pokynů na obrazovce-pokyny k instalaci.
Tam je někdy odkladu po klepnutí na tlačítko Install. Pokud na něj kliknete dvakrát, začnete
dvě instance zařízení a bude muset zrušit druhou.

4 Po dokončení instalace klepněte na tlačítko Zpět> Odejít zavřete nastavení obrazovky.
Dynamické disky (disky můžete vytvořit s Windows 2000 nebo Windows XP Disk
Nástroj řízení) nejsou podporovány. Nemůžete nainstalovat PartitionMagic na dynamické
disk.
Vytvoření záchranné diskety
Můžete spustit verzi DOS z PartitionMagic nebo konfigurace BootMagic program
z PartitionMagic CD, pokud váš počítač má schopnost bootovat z CD. Pokud váš
počítači není možné zavést systém z CD, PowerQuest doporučuje vytvořit záchranu
diskety na konci instalace PartitionMagic. Pokud nechcete vytvářet záchranné disky
při instalaci produktu, můžete vytvořit jim později spuštěním instalace
program z PartitionMagic CD.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 1: Získání Started4

Pokud je pevný disk se počítač nepodaří spustit, nebo nemáte přístup k Windows, můžete zavést
vašem počítači a spustit PartitionMagic ze záchranné diskety. Prvním z nich je spuštění DOS
disketa. Druhá zahrnuje i verzi DOS programu PartitionMagic. (Pro
double-byte jazyky, třetí záchrannou disketu včetně písma.)

Před spuštěním PartitionMagic

Z Zavřete všechny ostatní aplikace, včetně low-level disk utility (např. detekce virů
software, defragmentace software jako Diskeeper ® nebo software pro zálohování, jako je
GoBack ®).
Z byste měli zálohovat pevný disk před použitím PartitionMagic. Zatímco
PartitionMagic byla důkladně testována a je spolehlivá, jinými faktory, (např.
výpadky proudu, operační systém chyby, a hardware vady), mohou dát vaše data v
riziko. Před použitím jakýchkoli nástroj, který umožňuje rozsáhlé změny na pevný disk, můžete
měli zálohovat data.
Z Spusťte soubor zkontrolovat před spuštěním PartitionMagic. Přitom vám může pomoci vyhnout se
problémy.

Běh PartitionMagic

DŮLEŽITÉ! PartitionMagic je třeba spustit z místních, nekomprimovaný disk. Nemůžete
běh PartitionMagic ze síťové jednotky.
Můžete spustit verzi DOS z PartitionMagic od PartitionMagic CD, pokud váš
Počítač má schopnost bootovat z CD.
Pro informace o spuštění PartitionMagic ze záchranné disky, viz "Spuštění
PartitionMagic z Rescue disků "v kapitole 1 elektronické uživatele PartitionMagic
průvodce. (Klikněte na Nápověda> Uživatelská příručka k zobrazení v uživatelské příručce.)

Běžet od: Do tohoto:
Windows Start menu Klepněte na tlačítko Start> Programy> PowerQuest PartitionMagic
8,0> PartitionMagic 8.0.
Windows Explorer z Windows, klepněte na tlačítko Start> Programy> Windows
Explorer. Klepněte pravým-kliknutím na libovolnou jednotku objekt, a klepněte na tlačítko
PartitionMagic 8.0.
<<PAGE-DIVIDER>>

C HAPT ER 2

PartitionMagic Základy

Tato kapitola obsahuje následující informace:

Z PartitionMagic Hlavní okno
Z Rescue Disk Hlavní okno
Z procesu úpravy
Výběr z pevného disku a oddílu
Výběr z provozu
Vracení z provozu
Z Zobrazení čekající operace
Z Uplatnění změny ve vašem systému

PartitionMagic Hlavní okno

Hlavní okno obsahuje akce panel s klávesové zkratky pro běžné úkoly a
přehled probíhajících operací, mapa každý disk, a seznam oblastí na
vybraný disk.
V menu bar a toolbar se zobrazí v horní části okna. Menu vám dává
přístup ke všem funkcím PartitionMagic je. Na panelu nástrojů vám dává rychlý přístup k
běžně používané možnosti. Když je ukazatel na panel nástrojů, stavový řádek ukazuje, co
tlačítko dělá.
Můžete upravit hlavní obrazovky klepnutím na příkazy v nabídce Zobrazit.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola č. 2: PartitionMagic Basics6

Všimněte si, že hlavní obrazovka je jiná, pokud spouštíte PartitionMagic ze záchranné diskety. Vidět
„Rescue Disk Hlavní okno“ na straně 7.
Disk Mapa
Disk mapa ukazuje oddíly, přibližně v měřítku a také ukazuje, nerozdělená
prostor (prostor není zařazen do žádné oblasti). Můžete si také zobrazit disky na stupnici od
Kliknutím Zobrazit

Scale Disk Map. Každý oddíl je reprezentován jinou barvu

v závislosti na systému souborů, které používá. Pokud vybraný pevný disk obsahuje logické oddíly,
logické oddíly jsou uvedeny v rámci rozšířeného oddílu.
Každý oddíl je barevný-kódovaný do show souborový systém využívá a použité i nepoužité místo
v rámci oddílu. Legenda se zobrazí těsně nad status bar se nachází ve spodní části
okna PartitionMagic. Můžete použít Legend, které vám pomohou porozumět různým
Barvy použité v disku mapě a seznam oddílů.
Existuje trojúhelník ukazatele označit 2 GB zavádění hranice a 1024 válce limit.
Hranice markery vám může pomoci, jak si vytvořit, přesunout, nebo změnit velikost oddílů, takže budete
neučiní primární oddíly se počítač nepodaří spustit náhodou. Další informace o
bota hranice, viz „Základní informace o BIOS 1024 válce Limit“, nebo
„Porozumění 2 GB Boot Code hranicí“ se v on-line PartitionMagic Nápověda nachází
podle Začínáme> Rozdělení disku Basics.

Menu Bar
Toolbar

Disk Mapa
Dělení Seznam

Úkoly
(Průvodce)

Status Bar

Operace
pro vybrané
rozdělení
(Není k dispozici
Možnosti jsou
šedě)

Legenda
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 7

Dělení Seznam
Oddílu seznamu jsou zobrazeny následující informace o jednotlivých oddílů: písmeno jednotky,
svazku, souborový systém typu, velikosti, množství použitých a nevyužitý prostor v megabajtech,
stav, a zda je oddíl primární, nebo logický oddíl. Pokud oddíl nemá
mají svazku, „Místní disk“ se zobrazí vedle písmeno jednotky.
Hvězdička (*) se objeví v místě písmeno jednotky:
Z Skryté oddíly
Z Rozšířené oddíly
Z oddílů se souborovými systémy nejsou podporovány aktivní operační systém
Z Volné místo (prostor není v současné době zařazeny do žádné dělení)
Oddílu status může být:
Z Active: Oddíl počítač boty od.
Z Skrytá: Oddíly, které nemají písmeno jednotky. Příčky mohou být zakryto
operační systém (který může skrýt všechny primární oddíly kromě aktivní jeden), nebo
Můžete skrýt oddíly s PartitionMagic. Pod Windows 2000/XP Professional,
skryté oddíly jsou přípustné, aby se písmeno jednotky.
Žádný z: Oddíly, které nejsou aktivní nebo skryté.

Rescue Disk Hlavní okno

Na hlavní obrazovce se objeví jiný, když běží od záchranných disků, než to dělá, když
běh PartitionMagic z Windows.
Z menu – umožňuje přístup ke všem funkcím PartitionMagic je. Buďte si vědomi, že
operací k dispozici z oddílu menu při spuštění PartitionMagic pod
Windows jsou k dispozici v menu Operace při spuštění ze záchranné
disky.
Z Toolbar – poskytuje rychlý přístup k běžně používaným možnosti a umožňuje
vybrat disk, který chcete provozovat.
Z oddílu informace – poskytuje i vizuální a textový popis oblastí
na disk.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 2: PartitionMagic Basics8

Z Status bar – zobrazuje, kolik operací probíhá, zahrnuje i stručný
popis aktuálně vybraná možnost je.

Proces Přehled

Chcete-li dokončit úkol, sledovat tento obecný postup:

1 Vyberte pevný disk a oddíl.
Kroky pro výběr pevného disku a oddílu jsou uvedeny na straně 9. Musíte
postupujte podle následujících kroků, než budete moci provádět jakékoli operace v rámci PartitionMagic.

2 Vyberte operaci, a zadejte podrobnosti o změnách, které chcete provést.

3 Přiložte změny ve vašem systému. Viz „Použití změny ve vašem systému“ na straně 11.

Menu Bar
Toolbar
Disk Mapa

Status Bar

Dělení Seznam
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 9

Výběr pevného disku a oddílu

Můžete si vybrat oblast, aniž by nejprve vybrat pevný disk. Chcete-li vybrat oblast, klikněte na něj
v disku map nebo oddíl seznamu na hlavní obrazovce.
Chcete-li vybrat pevný disk, klepněte na záhlaví na disk mapě, nebo klikněte na disk v oddílu
Seznam. Existují dvě operace, které lze provádět na pevném disku: odstranit všechny oddíly
nebo zobrazit informace o pevném disku. Vyberete-li pevný disk, jeho oddíly
zobrazit v oddílu seznamu v hlavním okně.
PartitionMagic nepodporuje sady svazků, sady prokládaných svazků, sady prokládaných svazků s paritou, nebo
oblasti nacházející se na disk mirror / duplex nakonfigurovat pomocí sady Windows NT Disk
Administrator. Pod Windows 2000/XP, PartitionMagic podporuje standard oddíly
umístěn na základní disk, pouze.
USB, USB2 a FireWire podpora
PartitionMagic podporuje externí USB, USB2 a FireWire (1394), pevné disky podle
Windows. Operace, které jsou prováděny v režimu spuštění nejsou podporovány na těchto zařízeních.
Můžete zjistit, jestli operace bude provedena v boot režimu klepnutím na příkaz Zobrazit

?
Operace Čeká na vyřízení. Pokud se operace zobrazuje s hvězdičkou (*), nebude to fungovat na
USB, USB2, nebo FireWire disk. Pokud se kterýkoli z frontě operací displeje s hvězdičkou,
všechny frontě operace budou použity v boot režimu.
Ty mohou zvýšit šance na operace při použití pod Windows uzavřením
všechna jiná použití, než PartitionMagic a pouze pracovní operací na tento disk (jako
Na rozdíl od USB nebo FireWire disk a disk C:, například).
Vyměnitelná média Podpora
PartitionMagic není určen pro práci na vyměnitelná média. PowerQuest technických
Podpora nezaručuje, že bude schopen vyřešit problémy, které narazíte, když
rozdělení výměnných médií.
Dynamické disky
Windows 2000 a Windows XP použít základní disky a dynamických disků. Nemůžete provádět
PartitionMagic operace na dynamických discích.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 2: PartitionMagic Basics10

Výběr operace

Poté, co jste vybrali disk nebo diskový oddíl, můžete zvolit operace pomocí akce
panel, toolbar, kontextové menu, nebo menu bar. Pokud se operace nemůže být provedena na
vybraný oddíl, zdá se, že položka šedě v nabídce a v rámci akce panel.
Z Klepněte na jednu z operací na akci panelu nebo panelu nástrojů.
Když umístíte ukazatel myši na tlačítko panelu nástrojů, pop-up okno zobrazí
tlačítko funkce.
Z ve disk map nebo oddíl seznamu vpravo-klepněte na oddíl, který chcete změnit, pak
klepněte na požadovanou operaci z kontextového menu.
Z na liště klepněte na oddíl, pak vyberte požadovanou operaci. (Pokud jste
běh PartitionMagic ze záchranné diskety, klikněte operace na menu bar,
poté vyberte požadovanou operaci.)
Můžete použít PartitionMagic k vytváření, změnu velikosti, přesun, kopírování a label příčky-a další.
Pro více informací o operacích v oddílu menu, naleznete v nápovědě nebo
Kapitoly 3, 4 a 5 této uživatelské příručce PartitionMagic.
Můžete provádět některé operace pomocí průvodců. Wizards spojit několik operací na
jedním jednoduchým procesem a dělat některé myšlení pro vás. Wizards jsou uvedeny v části Vyberte
Úkol v akci panel na levé straně PartitionMagic hlavní obrazovce a na
Úkoly menu. Pro více informací o průvodci naleznete v nápovědě online nebo kapitola 6
PartitionMagic uživatelské příručce.

Zkáza Provoz

Chcete-li vrátit zpět nebo zrušit poslední operace provedena, klepněte na položku Obecné> Vrátit zpět poslední změny na
menu bar, stiskněte tlačítko <Ctrl+Z>, nebo klepněte na tlačítko Zpět ve spodní části akce panel.
Pokud jste provedli operaci pomocí průvodce, bude Vrátit zpět poslední změnu vrátit zpět všechny
změny provedené v průvodci.
Chcete-li zrušit všechny probíhající operace, klepněte na položku Obecné> zahodit všechny změny, nebo stiskněte
<Ctrl+D>.
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 11

Prohlížení čekající operace

PartitionMagic fronty operace, dokud se je aplikovat. Můžete si prohlédnout operace, které
probíhají kdykoliv ve spodní části akce panelu, nebo si můžete zobrazit více
detailní pohled.

1 Klepněte na tlačítko Zobrazit> Operace Čeká na vyřízení.
Provozní v současné době projednávána Zobrazí se dialogové okno.
Pokud se hvězdička zobrazuje na levé straně operace, operace se použije v boot
režim než ve Windows. Pokud se jakákoli operace v seznamu se zobrazí s hvězdičkou, všem
operace budou použity v boot režimu.
Ze seznamu čekající operace, můžete si vybrat vrátit zpět poslední změnu, zlikvidujte všechny
změny, platí všechny změny, nebo zavřít okno.
Pokud spouštíte PartitionMagic ze záchranné disky, není možné měnit do doby, než
operace z tohoto okna.

Uplatnění změny ve vašem systému

Jak jste si při plnění úkolů pomocí Partition menu (nebo menu Operace, pokud běží od
záchranné disky), na disku map a rozdělení seznamu odráží změny, které jste provedli.
Nicméně, žádné změny fyzicky uskuteční v systému, dokud se je aplikovat.
Můžete provádět několik operací a pak aplikovat všechny změny najednou.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 2: PartitionMagic Basics12

Chcete-li použít změny ve vašem systému, klepněte na tlačítko Obecné> Použít změny, nebo klepněte na tlačítko Použít v
akce panel.
Chcete-li zrušit změny a začít znovu, klepněte na položku Obecné> zahodit všechny změny. S
výjimkou, že jsou schopni obnovit některé oblasti, nemůžete zbavit, nebo vrátit zpět změny
Poté, co jste použil.
Uplatnění Změny v systému Windows vs režimu spuštění
Použijete-li změny, PartitionMagic vyhodnotí váš systém, zda změny
odkazy na oddíly, kde jsou otevřené soubory (např. při změně disku C:
Při spuštění Windows). Pokud neexistují žádné otevřené soubory, změny budou použity při
Windows běží. Pokud existují otevřené soubory, je třeba PartitionMagic jít do bota režim
uplatňovat změny. Když se zobrazí výzva, klepněte na tlačítko OK jít do režimu spuštění. Vy nemusíte
mají DOS v systému nainstalován aplikovat změny v boot režimu.
<<PAGE-DIVIDER>>

C HAPT ER 3

Aplikace obsažené s
PartitionMagic

Tato kapitola obsahuje následující informace:

Z PowerQuest BootMagic
Z PowerQuest DataKeeper

PowerQuest BootMagic

PowerQuest ® BootMagic ® je výkonný disk-management nástroj, který vám pomůže spustit
více operačních systémů na jednom PC. Pokaždé, když spustíte nebo restartování počítače,
BootMagic předkládá seznam operačních systémů, můžete zavést do. Konfigurace
Program umožňuje rychle vybrat operační systémy, které chcete zobrazit v
BootMagic Menu a umožňuje nastavit různé boot-časové možnosti, jako výchozí OS a
startu zpoždění.
S BootMagic, můžete snadno přepínat mezi operačními systémy, s použitím podle toho, co OS
nejlépe vyhovuje vašim okamžité potřeby. Dokonce si můžete vyzkoušet nový OS riziko-free, protože věděl, že
starého OS je tam, snadno dostupné, když je potřebujete.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 3: aplikace, s PartitionMagic14

BootMagic Požadavky na systém
V následující tabulce jsou minimální a doporučené požadavky na systém pro
instalací a používáním BootMagic.

Instalace BootMagic
Můžete nainstalovat BootMagic od Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT
4.0, Windows 2000 Professional a Windows XP.

1 Vložte PartitionMagic CD v CD-ROM.

2 Klepněte BootMagic z obrazovky nastavení PartitionMagic, potom na tlačítko Instalovat pro zahájení
instalace BootMagic program.

3 Postupujte podle on-screen instrukcí k instalaci BootMagic.

DŮLEŽITÉ! BootMagic lze nainstalovat na jakoukoli FAT nebo FAT32 partition (primární
nebo logické). Pokud váš systém má pouze NTFS oddíly, viz "Instalace
BootMagic na NTFS systému "v této uživatelské příručce PartitionMagic.

4 Po dokončení instalace klepněte na tlačítko Zpět> Odejít zavřete nastavení obrazovky.

Hardware / Software požadavku
Procesor Pentium
RAM 32 MB pro Windows 9×, Me, 128 MB pro Windows NT 4.0,
Windows 2000 nebo Windows XP
Hard-volného místa na disku 10 MB
CD-ROM Jakékoliv rychlost
3,5-palcová disketa
pohon
3,5-palcová disketová mechanika
Operační systém Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT
4.0, Windows 2000, Windows XP
Monitor SVGA
Polohovací zařízení Microsoft-kompatibilní myš
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 15

Po instalaci, druhy BootMagic prostřednictvím svého systému 's pevné disky, při pohledu na
partition tabulky a shromažďování informací o každém aktuálně nainstalovaný operační systém.
BootMagic pak automaticky spustí konfigurační program, přidání každé zjištěné OS
na BootMagic Menu.
Na tomto místě může být nezbytné, abyste upravovat položky, které se objeví v menu seznamu.
Zatímco BootMagic spolehlivě rozpozná většinu operačních systémů, to může také odhalit některé
Non-OS oddíly. Například, pokud máte základní NTFS partition data (to je,
oddíl, který obsahuje pouze data, ne OS) na prvním disku, může BootMagic objevit jako
Windows NT. Stejně tak může být primární FAT nebo FAT32 data partition být detekována jako
MS-DOS nebo Windows 95/98. Vzhledem k tomu, datové oddíly nemůže být spuštěn, měli byste
odstranit z menu seznamu. Můžete také zvolit, přidat nebo odebrat jiných OS
výběry, upravovat OS jména a ikony pro snadnější identifikaci, přidejte hesla, nastavit nové
startup zpoždění, nebo zvolit jinou výchozí OS.
Konfigurace BootMagic
BootMagic konfigurační program se skládá ze dvou verzí: jedna pro DOS a jeden pro
Windows. Obě verze mají podobné rozhraní a nabízí stejné funkce.
BootMagic konfigurační program může být ručně zahájena některou z těchto vlastností:
Z v systému Windows, zvolte Start> Programy> PowerQuest BootMagic 8,0> BootMagic
Konfigurace.
Z v DOS, spusťte jednotka: \ BTMAGIC.PQ \ CONFIG.BAT.
Z Na PartitionMagic hlavní obrazovce klepněte na tlačítko Nástroje> BootMagic konfigurace.
Z Můžete spustit verzi DOS programu konfigurace BootMagic od
PartitionMagic CD Pokud váš počítač má schopnost bootovat z CD.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 3: aplikace, s PartitionMagic16

Při spuštění konfiguračního programu, BootMagic hlavní okno.
V tomto okně můžete nastavit heslo pro konfigurační program, BootMagic
Menu, nebo jednotlivým položkám menu, přidat nebo odebrat OS na BootMagic Menu, upravovat
operačního systému BootMagic vlastnosti, nastavit výchozí operační systém, nastavení
startup prodlení nebo zakázat BootMagic. Každá z těchto možností jsou stručně popsány v tomto
kapitole. Můžete také změnit pozadí bitmapu. Pro další informace o
Konfigurace BootMagic, viz online BootMagic pomoci.
Deaktivace BootMagic
Vypnutí BootMagic nezničí žádné z vašich nastavení. Všechny
Aktuální nastavení se ukládají do BootMagic je re-povolena.

1 Odznačit BootMagic zrušte zaškrtnutí políčka Povolit v BootMagic hlavním okně.
Konfigurační volby nedostupné, a BootMagic zůstane zablokován do doby,
pole je re-zkontrolovat.

2 Klepněte na tlačítko Uložit / Konec uložte změny a ukončete konfigurační program.
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 17

PowerQuest DataKeeper

PowerQuest ® DataKeeper ™ poskytuje snadný způsob, jak provést bezpečné, automatizované
zálohování všech vašich důležitých dat. Můžete zálohovat na pevný disk, druhý
oddíl, který má přiřazen souborový systém (např. FAT32) a písmeno jednotky, síťové
disk nebo vyměnitelné médium, jako je LS-120, Jaz nebo Zip disky. Můžete použít DataKeeper na:
Z Zálohování kombinace souborů a složek v počítači s možností, jako je
ochranu heslem a kompresi souboru.
Obnovení z jednoho souboru (dokonce z komprimované zálohy), nejnovější verzi souboru,
nebo starší verze souboru.
PowerQuest DataKeeper Požadavky na systém
Před instalací DataKeeper, měli byste zajistit váš počítač splňuje minimální
požadavky na systém.
Instalace a konfigurace DataKeeper
Instalace DataKeeper zahrnuje dva procesy:
Z Instalace DataKeeper. Pokud používáte systém Windows NT, 2000 nebo Windows XP, vy
musí mít oprávnění správce k instalaci DataKeeper.
Z Konfigurace záložního umístění. Po instalaci, při spuštění DataKeeper
poprvé, musíte zadat primární a náhradní záložní lokality.
Pokud existuje více uživatelů sdílet jeden počítač (obvykle pod Windows NT,
2000 nebo XP), musí každý uživatel spustit DataKeeper a založit vlastní primární a
záložní lokality.
Je doporučeno použít program na výchozí zjednodušit instalaci a
aby soubor restaurování snadné a rychlé.

Operační systém z Windows XP Home Edition a Professional
Z Windows 2000 Professional
Z Windows NT 4.0 Workstation (prostřednictvím Service Pack 6)
Z Windows Me
Z Windows 98
Z Windows 95b (nebo novější)
Hard-disku 4 MB
Souborové systémy FAT, FAT32 nebo NTFS
Monitor VGA nebo vyšší rozlišení
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 3: aplikace, s PartitionMagic18

Vložte PartitionMagic CD do CD mechaniky.

2 Klepněte DataKeeper v instalaci prohlížeče, pak postupujte podle pokynů na obrazovce-návod
instalovat program.
Pokud se instalace v prohlížeči nezobrazí, klepněte na tlačítko Start> Spustit, zadejte příkaz
D: \ AUTORUN do textového pole Otevřít (kde D: \ je CD-ROM).

3 Pokud je nastavení kompletní, zrušte Ano, chci spustit DataKeeper, klepněte na tlačítko
Dokončit.
Jste-li správce systému, jste dokončili instalaci programu, každý uživatel musí
nyní nakonfigurovat primární a záložní lokality pro jejich sledovaných souborů.

Konfigurace umístění záložních

Při prvním spuštění DataKeeper, budete vyzváni k zadání základních a
náhradní záložní místo pro vaše monitorované soubory. Pokud klepnete na tlačítko Storno kdykoliv předtím
dokončení zálohování konfigurace, budete exit DataKeeper.

1 Klepněte na tlačítko Start> Programy> PowerQuest DataKeeper 5,0> PowerQuest
DataKeeper.

2 Klepněte na tlačítko Next.

3 Zadejte úplnou cestu k primární záložní umístění do textového pole, klepněte na tlačítko Další. The
primární umístění může být stanovena místní pevný disk, síťový disk nebo vyměnitelné médium
jako LS120, JAZ, nebo Zip disky.

4 Pokud primární záložního umístění, které jste zadali v kroku 3 je stanovena na místní pevný disk, přejděte k
Krok 5 níže, nemusíte specifikovat náhradní zálohy.
<<PAGE-DIVIDER>>
PowerQuest PartitionMagic Quick Start Guide 19

V opačném případě zadejte cestu k náhradní zálohy umístění v textovém poli, pak klepněte na tlačítko
Další. Náhradní umístění musí být stanovena místní pevný disk ve vašem počítači. Pokud se
primární záložní umístění není k dispozici, bude vaše soubory budou uloženy v této náhradní
zálohy.

6 Klepněte na tlačítko Dokončit.

7 Je doporučujeme vytvořit počáteční zálohování souborů. To provedete tak, klepněte na tlačítko Zpět
až teď.

8 můžete nyní vybrat pro zálohování všech souborů, které splňují stanovené zálohy kritérií (
výchozí volba), nebo můžete omezit zálohy na soubory, které byly vytvořeny nebo upraveny
od poslední zálohy, nebo konkrétní datum a čas.

9 Klepněte na tlačítko OK zahajte zálohování.

Sledování vašeho systému

DataKeeper je nastavena ve výchozím nastavení, sledování změn na všech pevných disků vašeho systému a
k automatickému vytvoření zálohy všech souborů, které můžete uložit na pevný disk. Program
soubor adresáře, adresáře specifikované proměnné prostředí TEMP a TMP, a
Váš primární umístění pro zálohy, jsou vyloučeny z automatického zálohování k minimalizaci
doba zálohování a systém dopad. Pokud chcete zálohovat tyto a další typy souborů, viz
v online nápovědě nebo „Vytváření vlastních zálohování“ v této uživatelské příručce PartitionMagic.
Poté, co jste vytvořili počáteční zálohu (jak je popsáno v "Nastavení zálohování
Poloha "na straně 18), klepněte na tlačítko Start Monitoring na kartu Zálohování mít DataKeeper
běží na pozadí a automaticky zálohovat soubory, které jsou změněny.
Monitoring, nebo automatické zálohování, zůstává v platnosti, na vašem systému tak dlouho, jak DataKeeper
běží, nebo dokud nekliknete na Stop Monitoring ze záložního souboru na kartu.
DataKeeper nesleduje změny v systému DOS.

Obnovení zálohy

Můžete obnovit zálohovat jednotlivé nebo vícenásobné soubory či složky v jedné jednoduché operaci.
<<PAGE-DIVIDER>>
Kapitola 3: aplikace, s PartitionMagic20

Od DataKeeper, klepněte na kartu Obnovení.

2 Vyberte soubory, složky a disky, kterou chcete obnovit.

3 Vyberte zobrazit pouze nejnovější verzi seznamu pouze nejnovější zálohovány
verze každého souboru. Zrušte možnost vidět všechny verze souborů. Můžete jen obnovit
těch položek, které jste zálohovali pomocí DataKeeper.

4 Vyberte cílovou složku nebo jednotku z drop-down list, nebo klepněte na tlačítko Procházet
vyberte cílovou složku, které chcete.
Pokud nezadáte cílové složky, budou položky být vrácena do své původní
místech.

5 Klepněte na tlačítko Obnovit začne soubor restaurování.
<<PAGE-DIVIDER>>