Dlostev

Nevíte kde sehnat polystyren (cca 2×1m)??

Nevíte kde sehnat polystyren o velikosti cca 2m – délka, 1m šířka a nějakých 60 cm výška? Výška může být i nižší, jelikož by se to dalo navrstvit.
Doplňuji:
Ve stavebninách jsem již sháněl, ale bohužel je opravdu standartizovaná jen velikost 1×0,5 m a takový mít nemohu. Ještě dnes mám v plánu to OBI či Hornbach, ale bohužel se bojím, že takový velikost až tak NO PROBLEM není.

Potřebuji z toho dostat kvádr o velikosti okolo 200×100×65cm (DélkaxŠířkax­Výška), tudíž takový kvádr, který by měl držet pohromadě i pokud by to bylo případně vrstvené z nějakých třeba 5cm vysokých polystyrenů.

Případně nedoporučili by jste mi někdo nějaký jiný materiál, který by bylo možné sehnat v takové velikosti? Jediné podmínky jsou to aby to bylo možné upravit tvarově (tedy do toho nějak říznou či ohoblovat) a aby to nemělo až tak velkou hmotnost.

Nejlepší odpověď
Drap

Běžně koupíš polystyren v každých stavebnínách. Nejčastěji jsou rozměry / u běžného polystyrenu/ 50 cm x 100 cm. x různé tloušťky.Pokud by jsi nechtěl lepit, což jde snadno, tak snad jedině u výrobce

Další odpovědi
NikkiHeat

OBI…no problem.

anonym

200×100×65 lehce slepíš i z EPS desek 100×50, běžně se dostanou ještě rozměry 120×60, k lepení můžeš použít nízkoexpanzní pěnu (drží dobře), pokud to budeš lepit, pak nejlépe s ´polovičním´ přesahem.
Samozřejmě se můžeš obrátit na výrobce EPS – ale pokud nemáš nějakého v dosahu, dost se ti prodraží doprava.
Jinou variantou by bylo udělat si ´bednění´ o požadované vnitřní velikosti, desky potáhnout nějakým separátorem a bednu vypěnit vysokoexpanzní pěnou…
😉
Možná, kdybys sdělil účel, poradil by ti někdo líp.

honza19hk

takovou desku nekoupíš. je dán rozměr max 1×0,5m a to kvůli manipulaci a práci s ním.už vidím jak někde s deskou 2m obkládáš ze´d na lešení a nad hlavou. V tvém případě budeš muset použít tyhle desky a kvádr si z nich poslepovat na klasický lepidlo a hlavně na vazbu. ideálně mezi vrstvy perlinku.Takou desku vcelku těžko seženeš a její výroba na zakázku by se ti nevyplatila.

ahold

Co sádrokarton?
Doplňuji:
http://www.stav­baonline.cz/sa­drokartonove-desky-rb-125mm.html

Pracuje se s ním velmi dobře a myslím, že vyjde levněji, než polystyrén.

cukrar

Diosteve, po ČR je několik výrobců EPS. Tam Vám vyhoví. Je samozřejmostí, že i na prodejně stavebnin, pokud jsou to seriozní stavebniny či prodejci. Musíte si ale objednat rozměr, zřejmě nechat i zálohu. Polyš lze dodat do rozměru 120×120×400cm.
Odkud jste?