annas

Nevíte, kde se vzala slova „cherchez la femme“?

Nejlepší odpověď
anonym

.

Fráza pochádza z knihy Alexandre Dumasa staršieho Parížski Mohykáni (1854), kde je v originálnom texte napísané:

„Il y a une femme dans toute les affaires; aussitôt qu'on me fait un rapport, je dis: ‚Cherchez la femme‘“.
V doslovnom preklade:

„Vo všetkých záležitostiach je nejaká žena; len čo mi podajú správu, vravím: ‚Hľadajte ženu‘“.
Táto fráza je zaužívaná v detektívnych príbehoch ako klišé: nie je dôležité aký je problém, najčastejšie je jeho pôvod u nejakej ženy. Táto fráza môže byť vo svojom širšom zmysle použitá na to, aby poslucháča naviedla hľadať príčinu vzniku problému.

Je pravdivé?Opravdu za vším stojí žena?

Zdroj: wikipedie

Další odpovědi
vagra

Cherchez la femme, za vším hledejte ženu, příčinou všeho je žena. Tato fráze může být ve svém širším smyslu použita na to, aby posluchače navedla hledat příčinu vzniku problému.
Jami155 má pravdu, když píše, že tento výraz pochází z románu Pařížští mohykáni od Alexandre Dumase st.

Zdroj: zkráceno z-http://leccos­.com/index.php/clan­ky/cherchez-la-femme