annas

Nevíte, kde se můžeme v současnosti setkat tváří tvář s chimérou, a to nejen jako chrličem ohně?

Občas něco zaslechnu v noci v polospánku v rádiu a ráno už si nepamatuji podrobnosti.
Doplňuji:
Nejde o představu, ale opravdu o skutečnost. Já chimérami netrpím.
Mili uvedla Turecko – to jsem si připomněla z pořadu, podívám se po více podrobnostech. Chiméry se objevují i v jiné oblasti. Budu pátrat dál.

Nejlepší odpověď
rynek878

Chiméra běloskvrnná (Hydrolagus colliei; Lay & Bennett, 1839) je druh paryby z čeledi chimérovitých, která se vyskytuje na celém západním pobřeží Ameriky v Tichém oceánu. Jsou známé případy, kdy chiméra zaútočila na člověka a bolestivě ho zranila. Jedná se o přibližně metr velkou rybu, která ale není hospodářsky využívána při rybolovu.

více link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chim%C3%A­9ra_b%C4%9Blos­kvrnn%C3%A1

Další odpovědi
anonym

Včera jsem ji spatřil a bylo to hrozný.
Vlezl jsem do autobusu,naprosto jistý,že je to ten správný,vždyť čísla ještě znám.
Ale byla to chiméra,jel jsem někam úplně jinam.

Mili @

divoký vývěr zemního plynu v Turecku … NEBO.....Chiméra je takový organismus, který je tvořen buňkami z více než jednoho jedince. Je to tedy něco jako „dva organismy v jednom“
NEBO- klamná představa ve spánku????

poa.li

Řekl bych, že chiméra je nějaká klamná utkvělá představa. S těmi se setkává každý z nás poměrně často. Je ale složité umět ji rozeznat od normálních myšlenek a názorů…

myšpulín

Klamná představa, přelud, vidina něčeho nereálného..

Protiva

Když to hodně zjednoduším, tak to jsou vlastně dokonalá siamská dvojčata. Vypadají jako obyčejný jedinec, ale mají dvě DNA. Dá se předpokládat, že takové dítě může mít i dva otce.

hanulka11

zde jsem našla něco zajímavého

http://www.sed­micka.cz/jindrichuv-hradec/clanek?id=238682

annas

Takže paryba a podzemní pukliny v Turecku.

Děkuji.