Adula.57

Nevíte, kde je u tohoto foťáku funkce panorama?

Dobrý den,
jedná se o foťák Canon IXUS IS 157. Bohužel v manuálu toho není moc napsané, a na internetu jsem to nenašla, tak nemáte s ním, nebo s jiným canonem (ovládání by mělo být stejné, nebo podobné) někdo vlastní zkušenost?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Prostudovala jsem návod, Canon IXUS IS 157 nemá fci „Panorama“.

Další odpovědi
gecco

Mám dojem, že tento foťák nemá přímo fci panorama – tedy musíš vyfotit serii fotek a tu pak v počítači pospojovat do jedné.
A, bohužel, nemá ani možnost manuální nastavení expozice (nebo se pletu?).
Takže – panorama

  1. foťák upevni na stativ a zkontroluj si, že stativ je ´svisle´´
  2. zvol krajní záběr (vpravo nebo vlevo, to je jedno), vyfoť
  3. pootoč foťák na stativu (doleva nebo doprava, podle volby krajního snímku) o jeden záběr a opět vyfoť – a tak znovu a znovu, až nafotíš celou šířku panoramatu
  4. nahrej fotky do počítače a v nějakém grafickém editoru poskládej do jednoho obrázku

Protože foťák nemá, jak už jsem psal, manuální režim, budeš muset u jednotlivých snímků upravit i jas (alespoň), aby rozhraní jednotlivých snímků ´nemlátila´ do očí, opět doporučuju GIMP (jednotlivé fotky lze skládat po ´vrstvách´ a tím je i posléze korigovat).
Existují i programy na poskládání panoramatu automaticky – ale s nimi nikdy nedosáhneš tak dobrých výsledků, jako při ruční práci…
😉
Doplňuji:
Mosoji – mohu tě poprosit o vysvětlení, jak na foťáku bez plného manuálu (a bez fce ´panorama´) zabezpečíš u všech snímku (běžně ´za sebou focených´ – tedy si foťák každou scénu znovu změří) stejnou expozici???
Vždyť plácáš…
😁

Funna

taky jsme nikde nenašla, že by tenhle foťák měl funkci panorama…spíš naopak, našla jsem v záporných recenzích – „nemá auto panorama“

Emefej

Pokud to není napsané v manuálu, tak to asi ten fotoaparát umět nebude.

mosoj

Na co manuál. Právě naopak, expozice by měla být stejná u všech snímků. Foťák který má panorama, právě na tento program manuál zamyká.
BlaF.