Sůwa

Nevíte, kde bych našla o kolik minut za 24 hodin se prodlužuje den?

Nejlepší odpověď
annas

Na Nový rok o slepičí krok …

Časy jak východů, tak západů Slunce jsou uváděny zaokrouhlené na celé minuty, a to jak 22.12., tak dnes. Proto uvedené prodloužení dne od zimního slunovratu do dneška není zcela přesné a může se od přesné hodnoty lišit i o víc než minutu. Ale z uváděných údajů je zřejmé, že přibližně je ten slepičí krok, o který je dnes den delší než v den zimního slunovratu, asi pět minut.

http://www.in­fomet.cz/index­.php?id=read&id­d=1325385394

V Praze 22. 12 je délka dne 8:03 h, 1. 1. pak 8.09. h.

Další odpovědi
Drap

Najdi si východy a západy slunce.

Michal Kole

Nějaký astonomický server

Hlada

V progamu MapSource, což je obslužný program pro navigace Garmin, je možné zobrazit časy východu a západu Slunce a Měsíce pro dané místo s přesností na minuty. Pro střed ČR je možné najít časy na různých meteorologických stránkách a na teletextu ČT1.

Zdroj: http://www.cmmj­.cz/Informace-pro-myslivce/Vychody-a-zapady-slunce-a-mesice.aspx

venkovan

Délka dne při letním srunovratu – délka dne při zimní slunovratu a děleno počtem dní.