vamplires

Nevíte, kde bych mohla sehnat knížku Romeo a Julie od Shakespeara? Ale pravou. Ne ty, jako je například na vsi atd.

Nejlepší odpověď
annas

Shakespeare napsal jen jednu tragédii Romeo a Julie.

Toto drama pak autoři různě upravují a aktualizují pro divadlo či film.

Určitě pomůže knihovna.

Další odpovědi
Balu103

Alebo elektronicky tu:

Zdroj: xbook.cz/knihov­na/romeo-julie

baghira

Nebo tu

Zdroj: www.phil.muni­.cz/kapradi/ho­tove_texty/Cej­ka_RJ.pdf

Drap

Snad v každé knihovně, ve větších i v orginále.

Ella

knihovna a Neoluxor nezklame, v každé knihovně mají alespoň jeden výtisk Romea a Julie

http://www.ne­oluxor.cz/kata­log/hledani/?se­archstring=ro­meo+a+julie&se­archin=all&sub­mit=

led

Doporučujem si pozrieť text R+J od Baghíru (z r.1861) a od Balu103 R+J novelizovaný.
Je to zaujímavá štúdia o vývine českého jazyka.

led

Baghíra,
krásny staročeský preklad 1861. Nádherné slovné zvraty