PyroManTV

Nevíte, kde by se dala v Příbrami koupit zápalná šňůra?

(Myslím tuto zápalnou šňůru která je volně prodejná : http://www.co­losus.cz/pyro­technika-zapalna-snura-5m-prumer-2mm/ )

Odpovědi
gecco

Tohle hraničí s trestním zákoníkem…
😁

  1. nevíš – nech si zajít chuť
  2. víš – vyrob si ji

Pokud vím, pak bleskovici legálně bez papírů nekoupíš (a máš-li papíry, víš i kde ji koupit)…

mosoj

To na co se koukáte je stopina s vnitřním hořením. Používá se u všech pyrotechnických výrobků pro zpoždění iniciace. Běžně ji nekoupíš, teda mohl by jsi ji koupit, ale běžné obchody to neberou. Firmu máš na obale , takže objednat. Nebo u někoho kdo dělá ohňostroje.
Pozor ještě je černá stopina, to je bavlna obalená černým prachem. Ta je náchylná na poškození a hoří rychleji cca 3 cm / sec.

Zápalnice je něco jiného a bleskovice tuplem. Bleskovice pro rychlé zapálení se dá vyrobit z černé stopiny, pokud ji vsuneme do papírové trubičky. Říká se tomu komunikační trubice.

gecco

Kapitáne – vycházím z toho, že dneska už se pomalá zápalnice snad ani nepoužívá, ne?
Ale ani ta by neměla být na ´volném trhu´…
😉