Avatar uživatele
annas

Nevíte, kde a kdy se začalo v minulosti užívat dálkové ovládání, které je dnes běžné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, mojitek, vagra, 1popelka1, Dmitrij, flodur před 4900 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bumbes

„Doslovně“ první dálkové ovládání (mechanické) už znali naši praprapředci v době prvobytně pospolné společnosti (možná i v době kamenné) a to například ve formě obyčejné pasti na ptáky ovládaná na dálku motouzem přivázaným ke kolíku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Dálkové ovládání – historie
Prvním oborem, kde bylo použito dálkové ovládání, bylo – jak jinak v tomto světě – vojenství. Byly to radiem řízené motorové lodě, které vyvinuli Němci k ničení nepřátelského námořnictva během I. světové války. Během II. světové války k tomu přibyly dálkové řízené bomby a jiné zbraně. Prvním mírovým použitím bylo dálkové otvírání garážových vrat, které se objevilo v USA koncem 40. let 20. století.V 50­. letech se pak objevilo první dálkové ovládání televizních přijímačů

Zdroj: http://ovlada­ce.net/cti/14/­dalkove-ovladani-historie/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

První myšlenka dálkového ovladače pro ovládání televizorů, jak jej známe dnes, vznikla ve firmě Zenith v roce 1948.
Jako mladík jsem je dílem uplatnil asi v roce 1962, když jsem k protilehlé televizi, kde tehdy běžel pouze jeden program, zapojil přívod proudu do zásuvky za postel a vypinač umístil na noční stolek. Takto bylo možné „bednu“ dálkově zapínat a vypínat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Bumbesi, udělal jste si nějak dlouhou pauzu.

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Ale za to bude mít doma tepleji,,,někde jsem četla, že měnil okna,,,

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek