annas

Nevíte, kde a kdy se začalo v minulosti užívat dálkové ovládání, které je dnes běžné?

Nejlepší odpověď
Bumbes

„Doslovně“ první dálkové ovládání (mechanické) už znali naši praprapředci v době prvobytně pospolné společnosti (možná i v době kamenné) a to například ve formě obyčejné pasti na ptáky ovládaná na dálku motouzem přivázaným ke kolíku.

Další odpovědi
hanulka11

Dálkové ovládání – historie
Prvním oborem, kde bylo použito dálkové ovládání, bylo – jak jinak v tomto světě – vojenství. Byly to radiem řízené motorové lodě, které vyvinuli Němci k ničení nepřátelského námořnictva během I. světové války. Během II. světové války k tomu přibyly dálkové řízené bomby a jiné zbraně. Prvním mírovým použitím bylo dálkové otvírání garážových vrat, které se objevilo v USA koncem 40. let 20. století.V 50­. letech se pak objevilo první dálkové ovládání televizních přijímačů

Zdroj: http://ovlada­ce.net/cti/14/­dalkove-ovladani-historie/

dudu

První myšlenka dálkového ovladače pro ovládání televizorů, jak jej známe dnes, vznikla ve firmě Zenith v roce 1948.
Jako mladík jsem je dílem uplatnil asi v roce 1962, když jsem k protilehlé televizi, kde tehdy běžel pouze jeden program, zapojil přívod proudu do zásuvky za postel a vypinač umístil na noční stolek. Takto bylo možné „bednu“ dálkově zapínat a vypínat.

annas

Bumbesi, udělal jste si nějak dlouhou pauzu.

kropitko

Ale za to bude mít doma tepleji,,,někde jsem četla, že měnil okna,,,