Zlatý

Nevíte, kde a kdy se začalo v minulosti užívat dálkové ovládání, které je dnes běžné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

"Doslovně" první dálkové ovládání (mechanické) už znali naši praprapředci v době prvobytně pospolné společnosti (možná i v době kamenné) a to například ve formě obyčejné pasti na ptáky ovládaná na dálku motouzem přivázaným ke kolíku.

Další odpovědi:

Zlatý

Dálkové ovládání - historie
Prvním oborem, kde bylo použito dálkové ovládání, bylo – jak jinak v tomto světě – vojenství. Byly to radiem řízené motorové lodě, které vyvinuli Němci k ničení nepřátelského námořnictva během I. světové války. Během II. světové války k tomu přibyly dálkové řízené bomby a jiné zbraně. Prvním mírovým použitím bylo dálkové otvírání garážových vrat, které se objevilo v USA koncem 40. let 20. století.V 50. letech se pak objevilo první dálkové ovládání televizních přijímačů

Zdroj: http://ovladace.net/cti/14/dal kove-ovladani-historie/

Zlatý

První myšlenka dálkového ovladače pro ovládání televizorů, jak jej známe dnes, vznikla ve firmě Zenith v roce 1948.
Jako mladík jsem je dílem uplatnil asi v roce 1962, když jsem k protilehlé televizi, kde tehdy běžel pouze jeden program, zapojil přívod proudu do zásuvky za postel a vypinač umístil na noční stolek. Takto bylo možné "bednu" dálkově zapínat a vypínat.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Bumbesi, udělal jste si nějak dlouhou pauzu.

Zlatý

kropitko

Ale za to bude mít doma tepleji,,,někde jsem četla, že měnil okna,,,

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.