pusinka50

Nevíte, jestli v tomto počasí, když je pod nulou či na nule, létají večer noční můry a jiný noční hmyz?

Kouřím a tak větrám menší větračkou, kde mám síť v okně a zajímá mě to proto, že bych mohla otevřít na vyvětrání i velké okno, kde ale síť nemám, tak aby mi sem nějaký hmyz nevlétl

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou nelétá vůbec nic.

Další odpovědi
dnb

V mrazu a při teplotě až do 5°C venku nic nelétá, jde to poznat i večerními světly (v létě jsou obalené různými můrami a pod.) a teď nic, takže s největší pravděpodobností do otevřeného okna nic nevlétne (leda nějaký zmatený pták)

zjentek

i kdyby ..už jsem tady někde psal, že ten jemný hmyz v tom smradu z cigaret stejně okamžitě pojde, takže tě obtěžovat nebude ,)

isteron

Môže sa dostať do bytu väčší hmyz len vtedy, keď svieti cez deň slnko a je teplota nad 0° C. Keď zapadne slnko, ochladí sa tieto väčšie druhy hmyzu sa snažia dostať do nejakej škáry, napr. na okennom ráme, a pri vetraní sa dostane rám s hmyzom do teplejšieho vzduchu v miestnosti , vtedy sa zobudí, zacíti teplo a vletí do izby. Pokiaľ má ešte toľko sily.
Aj mne sa parkrát stalo, že večer som našiel osu, nočného motýľa alebo väčšiu muchu v izbe na stene. A spätne, keď som pátral, ako sa to stalo, nakoniec sa zistilo, že sa otvárali bakónové dvere, ešte cez deň keď svietilo slnko, a večer som našiel niekde sedieť na stene väčší kus hmyzu.
Všimnite si, že na jar sa zobúdzajú zo spánku len väčšie kusy múch a motýľov.

pusinka50

Ah jo, zjentek, právě proto píšu, že celé dny pořád větrám, i teď v zimě, aby tu ten smrad z cigaret nebyl tak cítit. Větračka je imrvere otevřená, jen na noc bych chtěla vyvětrat víc.

zjentek

to máš dobré ,) ..rád bych ti pomohl, ale nejde to ,D