Lukáš Rusek

Nevíte, jestli je o zajíci polním nějakej film?

Jájsemraibek, ne, to neni film.

Nejlepší odpověď
Hans51

Nu Pagadi – ale to je seriál, ne přímo film.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Kdo to je? To je jméno nějakého vědce, herce či jiné známé osoby?

Pokud mě chceš nazvat hlupákem, tak proč jsi psal Zajíc Polní? Názvy zvířat i jejich druhové jméno se píše (jak jsi následně opravil) malým počátečním písmem a to také vědí i děti školou povinné.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?ref=180­&id=192
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=180

Lukáš Rusek

Aspoň hans je chytrý

Hans51

Lukáši, děkuji za Váš kompliment 😉

Lukáš Rusek

Zajíc Polní sem psal protože je to zvíře proboha

Hans51

Ale u zvířat se skutečně píší jména rodová i druhová s malým písmenem.

Nicméně si dovedu představit situaci, kdy byste svého zajíce polního pojmenoval Zajíc Polní, pak už by to bylo správně 😉

Lukáš Rusek

Ale on ví že to je zvíře on to jen tak dělal abych uměl gramatiku

quentos

to nemá s gramatikou co dělat, to je pravopis.

Lukáš Rusek

Dobře děkuji vám za radu hansi :)