poseidon

nevíte jestli CD/DVD mechanika kterou prodávají např. v Datartu je jen vypalovačka nebo to přečte i originální cd s hrou

?

Nejlepší odpověď
Bedy

Každá CD/DVD čtečka přečte jakékoliv CD/DVD médium, pokud není poškozeno.
Pokud ta mechanika je i vypalovačka, tak nejen umí číst, ale i vypalovat.
Bohužel nevíme, jakou mechaniku máte konkrétně na mysli, tak Vám snad jen poradím takto:
Jak poznat, že daná mechanika umí vypalovat CD? Je na ní vyraženo nebo natisknuto Compact disc Rewritable. A DVD? Pod nápisem DVD je napsáno/vyraženo R/RW nebo vedle je logo RW.

Další odpovědi
anonym

Ne každá ´čtečka´ umí vypalovat, ale každá „vypalovačka“ umí dané medium číst…

Hlada

Bez znalosti typu nelze odpovědět.