annas

Nevíte, jaký je původ pojmenování¨něk­terých souhvězdí na zimmí obloze?

Např. Orion, Perseus, Velký a malý pes?

Nejlepší odpověď
quentos

čistě laicky se domnívám, že si hvězdáři hvězdy spojili pomyslnými čarami a zapojili divkou fantazii, s jejíž pomocí jim výsledný tvar připomínal danou postavu.

Další odpovědi
iceT

Nektera souhvezdi mohla dostat sve jmeno na pamatku starovekych hrdinu,napr,An­dromeda,Perse­us nebo Kassiopea,jina zase treba mohli pojmenovat indiani,podle toho co jim hvezdy pripominaly.
Ovsem to se pouze domnivam

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­hv%C4%9Bzd%C3%AD