zjentek

nevíte jaký dosah mají wifi zařízení na konkrétních modemech?

konkrétně modemy od O2 jako zixel, huawei, comtrend..- máte někdo praxi, zkušenost, než co o tom píšou? Samozřejmě +/-
Doplňuji:
..tak odhadem na metry a jak se to chová, když jsou v cestě překážky,dík

Odpovědi
leylandus

kupříkladu huawei je průměr všech routerů, co se týče dosahu a překážkovitos­ti…pokud v signálu stojí zeď, je to odměněno zhoršenou kvalitou, než když by byl člověk přímo u něj…většinou se dává na dobře viditelné místo v domácnostech…a např zmiňovaný huawei je zkonstruován tak, aby pojal sílou signálu 200 metrů čtverečních…čirý dosah je lichá záležitost,ale za předpokladu, že mezi wifi zdrojem a pc nebude žádná překážka, dá se vystopovat i na vzdálenost 200metrů…samozřejmě že existují různé síly pro panelové domy, restaurace, hotely,ale mluvím zde o domácím použití ve smyslu že zakryje signálem bez problémů byt 3+1 a ještě se bude na něj možné připojit (pokud postrádá heslo) se zhoršenou sílou signálu i u sousedů ve třetím patře v příkladu přízemního bytu panelákového typu