Avatar uživatele
annas

Nevíte, jaká je to choroba Aging-Male-Syndrom?

Něco jsem zaslechla,ale nestačila jsem vyhledat.

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, takhlene, sabik11, hanulka11 před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Já to četla v časopise 21 století

Je to vlastně vymyšlená nemoc ,kterou nám podsouvají v reklamách farmaceutické továrny a lékaři .Tvrdí, že je dobré brát přípravky …např…-pro ženy v přechodu , pro muže …prostata a pod. Lidé na to skočí ,že jim to pomáhá tím se farm.výroba zvyšuje a oni mají zisky .

Snad jsem to dobře pochopila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Na skoro každou nemoc existuje nějaká pilulka. Stále častěji to však platí obráceně: na každou pilulku existuje nová nemoc.
Aging-Male-Syndrom patří mezi tzv. „vymyšlené nemoci.“ -
Má to být jakási mužská menopauza.
O tisíciletí starší pánové brali ubývající mužnou sílu jako přirozený proces, který ke stárnutí patří.
Dnes by však měli začít užívat hormony.

Zdroj: http://kolecko­.blog.cz/en

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rolotr

Obecně je Anti Aging Male Syndrom stav, kterému se v minulosti říkalo přirozené stárnutí (viz. Trojan a kol., Fyziologie IV vydání). Je postaveno na tezi, že u každého stránoucího organismu dochází k hormonálním (a jiným) dysbalancím (AAM zkoumá stárnutí muže), jejichž ovlivnění navodi pocit a stav zdraví. Není pochyb o tom, že hormonální substituční léčba je plně indikována u nemocných, kteří mají uměle (operací, léčbou) navozený stav nedostatku hormonů a jejich funkce. Léčba přirozených faktorů stárnutí je velmi diskutabilní a hypotetická a její efekt nebyl zřetelně prokázán, byť bezpochyby individuální zlepšení je možné. Je nutno vzít v úvahu, že u žen se typicky nahrazuje estrogen(-y) u mužů testosteron. Podání syntetických preparátů má svá rizika, jako je možnost vzniku a rozvoje maligního onemocnění prostaty u mužů, u žen je připomínaná studie poukazující na vyšší rizika malignit prsu. Anti-Aging Medicina má své zastánce i odpůrce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Rolotr,příště prosím o odkaz,odkud jste čerpal.

před 4789 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek