annas

Nevíte, jaká je to choroba Aging-Male-Syndrom?

Něco jsem zaslechla,ale nestačila jsem vyhledat.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já to četla v časopise 21 století

Je to vlastně vymyšlená nemoc ,kterou nám podsouvají v reklamách farmaceutické továrny a lékaři .Tvrdí, že je dobré brát přípravky …např…-pro ženy v přechodu , pro muže …prostata a pod. Lidé na to skočí ,že jim to pomáhá tím se farm.výroba zvyšuje a oni mají zisky .

Snad jsem to dobře pochopila.

Další odpovědi
vagra

Na skoro každou nemoc existuje nějaká pilulka. Stále častěji to však platí obráceně: na každou pilulku existuje nová nemoc.
Aging-Male-Syndrom patří mezi tzv. „vymyšlené nemoci.“ -
Má to být jakási mužská menopauza.
O tisíciletí starší pánové brali ubývající mužnou sílu jako přirozený proces, který ke stárnutí patří.
Dnes by však měli začít užívat hormony.

Zdroj: http://kolecko­.blog.cz/en

Rolotr

Obecně je Anti Aging Male Syndrom stav, kterému se v minulosti říkalo přirozené stárnutí (viz. Trojan a kol., Fyziologie IV vydání). Je postaveno na tezi, že u každého stránoucího organismu dochází k hormonálním (a jiným) dysbalancím (AAM zkoumá stárnutí muže), jejichž ovlivnění navodi pocit a stav zdraví. Není pochyb o tom, že hormonální substituční léčba je plně indikována u nemocných, kteří mají uměle (operací, léčbou) navozený stav nedostatku hormonů a jejich funkce. Léčba přirozených faktorů stárnutí je velmi diskutabilní a hypotetická a její efekt nebyl zřetelně prokázán, byť bezpochyby individuální zlepšení je možné. Je nutno vzít v úvahu, že u žen se typicky nahrazuje estrogen(-y) u mužů testosteron. Podání syntetických preparátů má svá rizika, jako je možnost vzniku a rozvoje maligního onemocnění prostaty u mužů, u žen je připomínaná studie poukazující na vyšší rizika malignit prsu. Anti-Aging Medicina má své zastánce i odpůrce.

Kerberus

Rolotr,příště prosím o odkaz,odkud jste čerpal.