didinka

Nevite jak zjistim sve předky? Rodokmen?

Odpovědi
ivzez

Vím.
Začít od známých předků k jejich předkům
a postupně pokračovat do minulosti.

Některé matriky už byly digitalizovány,
tzn., že údaje najdete v internetu,
jiné budete muset objet.
Doplňuji:
Zadejte si do vyhledávače „genealogie“ nebo „sestavení rodokmenu“, vyjede Vám spousta odkazů, mj. i na software a na digitalizované matriky.

Přidávám odkaz na téma čtení starých materiálů:
http://genealo­gie.taby.cz/vi­ewforum.php?f=9

Lamalam

Začni rodným listem nejstaršího žijícího člena rodiny. A pak bádat v archivech, je to zábava na mnoho let. Manžel se tím baví už deset let a je teprve v roce 1712.

Banán88

matrika, zemni urady, archivy.. je to patracka, stryc se tim leta zabyval ohledne nasi rodiny a take ho to nestalo male penize.. Dnes je dokonce i metoda s DNA, hodne to pomuze a upresni. Jeste loni tuto metodu nabizela sama policie :) Meli tak moznost dostat se snadno k DNA a pri tom dohledavali a pomahali patrat v korenech.. ;)

zzzzz

Tak pro začátek je dobré podívat se třeba do rodného listu:-) Pak nahlédnout do rodných llistů rodičů, prarodičů, tet strýců atd…

Centrální registr obyvatel a matriční knihy nejsou veřejně dostupné, je ale možné pátrat v archivech.

zzzzz

Ivzez nevíte jak starý matriční záznam je možné zveřejnit, aby to neodporovalo zákonu na ochr.os.udajů?
Děkuji.

ivzez

Z hlavy nevím, ale někde to mám uloženo.
Podívám se a napíšu (spíše až během zítřka).

zzzzz

Děkuji, pisněte mi to prosím do zprávy.