annas

Nevíte, jak vzniklo úsloví „spálíme za sebou mosty“.

Jak chápete jeho význam?

Nejlepší odpověď
anonym

Není návratu. Úmyslně.
Vznik – alegorie,možná po zkušenosti.

Další odpovědi
ten který je

Pochopit to lze jako např.trvalé přerušení nějakého kontktu,zaběhnutého systému nebo vytvoření nenávratné změny v životě – dříve třeba emigrace.

kropitko

Když spálíme most, nemůžeme zpět. Podle historiků prý Hernán Cortéz při frontálním útoku na Mexiko zapálil vlastní lodě, aby tím dal vojákům najevo, že ústup není možný. Stejně to udělal před ním Vilém Dobyvatel či Alexandr Makedonský. Protože pro suchozemce pálit loď nemá smysl, přešlo se na most.

Zdroj: http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=657&re­cord=19130

quentos

podle zdroje ho údajně použil v roce 1892 Mark Twain a inspiroval se nájezdy kavalérií ve válce Severu proti Jihu.

osobně ho chápu jako dobrovolné vzdání se možnosti návratu – k minulosti, dosavadnímu zaběhnutému životu, zvykům, místu pobývání

Zdroj: www.etymonline­.com/index.php?ter­m=burn