izie999

Nevíte, jak vypočítat tyto příklady?

Byl jsem na matematické soutěži a nemohl jsem vypočiat dva příklady,a pořád mi to vrtá hlavou.Nevíte jak je vypočítat? 1)zkoušek se zúčasnilo 23 dívek,zbytek tvořili chlapci. Všichni chlapci zkoušky složily úspěšně,3 dívky neuspěly.Kolik bylo chlapců u zkoušek,jestliže celková úspěšnost činila 90%. 2)v obchodě zlevnili pětikorunové balíčky bonbonů o 1kč a během týdne jich prodali trojnásobné množství,přičemž tržba za tyto bonbony stoupla o 3640kč.Kolik balíčku prodali před zlevněním a kolik po zlevnění? Jaká byla tržba za bonbony před a po zlevnění?

Nejlepší odpověď
led

Príklad 1:
100%=23+x
3 neuspely
90%=(23+x)-3
ostatné už nie je problém hravo vypočítať
Príklad 2:
možno vypočítať podobným spôsobom ako príklad 1

Další odpovědi
mosoj

Neber to jako urážku, ale zajímalo by mě kolik je ti let. Tedy pro jak staré studenty byla ta soutěž.

Ono totiž jestliže 3 dívky neuspěly a byla 90% úspěšnost tak ty 3 musí být 10%. Celkem jich muselo být 30 ( 100%) a protože dívek bylo 23 tak chlapců musí být 7 kousků.

Já jenom jestli to není z uniklých otázek pro státní maturity.