annas

Nevíte,jak souvisí irský národní nápoj s významnou knihou rekordů?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

irské pivo Guinness
/název pivovaru a knihy rekordů je stejný/

sir Hugh Beaver, který byl v té době generálním ředitelem pivovaru Guinness, byl na setkání myslivců ve Wexfordské zátoce u řeky River Slaney v Irsku. Během večírku se dostal do sporu o tom, které lovné ptactvo je nejrychlejší v Evropě. Jestli je to kulík zlatý nebo koroptev. Ten večer v Castlebridge Beaver dospěl k názoru, že je nemožné získat spolehlivý zdroj pro potvrzení, jestli to je nebo není kulík. Napadlo ho, že musí existovat mnohem více různých „sporů“ a sázek, které jsou během nocí ve všech 81 400 hostincích Spojeného království nebo Irska, a ve skutečnosti neexistuje kniha, ve které by byly sebrány informace, které by mohly potvrdit nebo vyvrátit argumenty o tom, co je a co není pravda. Uvědomil si, že takováto kniha by se mohla velmi lehko stát populární.

Beaverův nápad se začal realizovat, když mu Christopher Chataway, zaměstnanec pivovaru Guinness doporučil dva studenty, dvojčata Norrise a Rosse McWhirterovy, kteří v té době rozběhli v Londýně informační agenturu. Tito dva bratři dostali pověření shromáždit informace pro první Guinnessovu knihu rekordů, která byla vydána v srpnu 1954 v nákladu tisíc výtisků.........

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gu­innessova_kni­ha_rekord%C5%AF

Další odpovědi
Děda Louda

Po důkladném požití onoho nápoje napadají člověka věci, které by se měly tesat do kamene. Vynález knihtisku to trochu ulehčil.
Doplňuji:
Děkuji hanulce11 za doplnění podrobností.