nikeroska

nevíte jak se zbavit fleku od oleje (z řetězu kola) na softshellové bundě?

Nejlepší odpověď
briketka10

http://medicin­man.cz/?p=meto­dy/skvrny
Doplňuji:
Skvrny od mastnoty (tuky, mazadla, oleje)

Provlhčit vodou, aby se působením rozpouštědel nezvětšovala
Odmaštění
Benzín
Benzen
Perchloretylen
Chloroform
Terpentýn
Aerosolový přípravek
Sitex N
Dočistit benzínem
Přeprat v roztoku pracího prostředku

Nevhodné a neúspěšné
žehlením mezi savými papíry
Teplem se skvrny fixují
Praní zamaštěných oděvů
Přidat sodu ke zvýšení odmašťovací schopnosti prací lázně

Dobré

Vanish Gel [1]
PERTILEX bělící prostředek
Kronstar sprej před praním rozprašovač
Ecostain

Další odpovědi
badisko

Dobrej praci prasek to taky odstrani …ale musite ho nejdrive trochu rozpustit ve vode a nanest na onen flek pak to nechat chvili pusobit .. hodit do pracky a vyprat …pokud pouzivate gel na prani tak to udelat stejne …pokud pouzivate mene kvalitni prasky ze kterejma vy se dalo solit v zime cesty tak to ale nepujde …
Doplňuji:
Tak jsem se teda jeste podival a nasel tohle ..
Mastnoty (tuky, mazadla, oleje)

nejprve skvrnu provlhčíme vodou, aby se působením rozpouštědel nezvětšovala. K odmaštění je možno použít např. benzín, benzen, perchloretylen, chloroform, terpentýn. Pokud použujeme terpentýn, je třeba skvrnu dočistit benzínem. Prací textilie je nutno po detašování přeprat v roztoku pracího prostředku. K odstranění tuků je možno použít též aerosolový přípravek (např. Sitex N.). Nevhodné a neúspěšné je čistění tukových skvrn žehlením mezi savými papíry. Teplem se skvrny fixují a ztíží se jejich odstranění. Na mytí mastného nádobí můžeme s úspěchem použít jíl nebo dřevěný popel. Popel je ovšem pro pokožku ruky příliš alkalický.

zdroj;http://­www.mineralfit­.cz/clanek/cis­teni-prani-a-odstranovani-skvrn-navody-a-recepty

isteron

Na olej skúste technický ( čistý ) benzín.