holčička

Nevíte jak se vykroutit z rad od babičky?

S přítelem bydlíme u rodičů,a když přijede babička třeba na víkend tak se mě ptá co mimčo atd......a já něco řeknu a ona už hned tomusíš dělat tak,to tak,na to zapomeň atd......Ty její řeči mě štvou a já už nevím co s tím dělat.Vždy když řeknu že je to můj život moje starost tak mi řekne že já jsme nejchytřejší a že nepotřebuju pomco.!!!Už na to nemám náladu!!!Pomoc!!!Furt má svojí hlavu už jí to říkali snad všichni a furt nic!!!!Snažíme se jí oba vyhýbat ale nejde to!!A náš byt se teprv rekonstruuje!!!Po­moc!!
Doplňuji:
Děkuji za vaše odpovědi,dneska se na to asi odhodlám a řeknu jí to.Jsem vám moc vděčná zítra napíšu jak to dopadlo.!

Nejlepší odpověď
kropitko

Jedním uchem sem a druhým ven…tak jsem to dělávala já,vždycky jsem jí vše odkývala a pak si to stejně podle sebe dělala.

Další odpovědi
rynek878

Já bych jí řekl,milá babičko,vy když jste byla tak mladá jako já,tak jste si taky určitě nedala ve všem radit,tak to totiž chodí z generaci na generaci,ti starší si myslí,že vše vědí nejlépe a ti mladí si to myslí taky.
Takto jsem to vrátil já svému otci,když jsem káral mého tříletého syna a on mi říká nech ho a já mu nato,že když já byl malý a jeho maminka(má babička) mu říkala,tak toho kluka už nech na pokoji,tak on taky řekl,to je můj syn a já si ho budu vychovávat,jak já uznám zavhodné.

dudu

Přikláním se k názoru pana Zdeny., dělejte mrtvého brouka a věci podle svého rozumu, protože když se „zašprajcujete“, budete trápit sebe i babičku. Je to běžný proces, kterým prochází každá generace. Až jednou zůstanete bez rodičů, budete na ně s láskou vzpomínat a při myšlence na podobné banality se jen s nostalgií pousmějete. Poslechněte mne, myslím to Vámi dobře!! Hehe.

zdeny

Není to jednoduché , nezávidím . Ale přeberte si z toho jen to co uznáte sama za vhodné . Myslí to určitě v dobrém . Sám jsem si doma udělal v určitých věcech odstup (JASNO)jak z jedné tak z druhé rodiny .

martina1

Já to dělám dodnes jako kropítko.Neustále mě babička poučuje a s přibívajícími léty se generační rozdíly prohlubují.Ale mám jí ráda a tak ji vyslechnu,myslím si svoje a nekomentuji to.

Bumbes

Já na to šel od lesa – přesvědčil jsem tchýni, aby mi ty rady podrobně sepsala, páč moje skleroza je nepřekonatelná. Po několikatýdením klidu mi „babička“ předložila elaborát, který jsem nebyl (úmyslně) schopen pochopit. Babča (po několikerém pokusu mi alespoň něco vysvětlit) osvětu nakonec vzdala s komentářem o nechápavých blbcích … a už mám klid.

BENYTA

Všechny odpovědi mají něco do sebe,podle mě nejvýstižnější je pouhá jedna věta od „pondělí“,já určitě poradím velkou dávku tolerance a úcty.Představte si,kdyby jste bydleli pohromadě napořád…tak ty „víkendové rady“ jdou určitě vydržet…když si vzpomenu,na ty scénky,když byla dcera malá,a to jsme u rodičů bývaly jen na návštěvě,odjížděla jsem domů většinou nasupená…
Ono se mi to řekne,vydržet to,když už jste z toho zoufalá…a poslední poznámka na babiččinu omluvu,v jejím věku chce být pořád užitečná,proto stále radí…

pondělí

bedlivě poslouchat,abyste věděla,co dělat až zestárnete.

Michal

Z Babiččina postoje se jen tak nevykroutíte.Ona to cítí jako svoji povinnost.Zkuste s ní promluvit,ale velmi opatrně.

lorja

I padesátiletá žena je pro svou mámu stále dítěm,kterému musí dávat rady do života.No a vnučka je vlastně už třetí generace a babičky si tak trošku myslí,že vzhledem k životním zkušenostem mají právo rady udílet.Je to někdy těžké,ale rekonstrukce vašeho bydlení skončí a babička už tak často na návštěvu jezdit nebude.Vyslechněte ji a udělejte podle sebe.Když k nám přijeli mí rodiče na návštěvu a maminka měla tendenci organizovat mi chod domácnosti,vyvedla jsem ji před byt a řekla:Čí jméno je na dveřích?Moje.Tady jsem šéfem já a já rozhoduji co,kdy a jak se bude dělat.Zasmály jsme se a bylo dokomandováno.