Avatar uživatele
Tiiit

Nevíte jak se mám konečně dokopat k učení se na přijímačky?

pořád si říkám, že se zítra začnu připravovat.. a nic.. jenže texty se blíží a ráda bych se na školu dostala.. nechci se spoléhat jen na svůj průměr z vysvědčení..
Doplňuji:
mno výzo.. tak v celé osmičce jsem měla samé.. a první pololetí.. tak jsem dostala jednu dvojku (a z matiky to není)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Tiiit

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, kapka, hanulka11 před 4806 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kkoudy

já ti poradím, pokud nejsi schopná se dokopat k učení se na příjmačky, zamysly se jestli se opravdu na té škole chceš další 3 nebo 4 roky vzdělávat, protože s tímhle přístupem by jsi buď odešla ze školy nebo budeš mít špatné známky, protože učit se tam budeš muset, anebo pokud máš dostatečné znalosti a zvládneš to bez učení, tak nemáš důvod a jen GL(good luck)

P.S. taky bych měl něco na příjmačky dělat, ale ta kvantová fyzika a mechanika je mnohem zábavnější

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
L.Knize

Nebrat učení a zkoušky jako povinnost, ale jako výzvu ke zdolání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Zkus se motivovat odměnou. Třeba že za hodinu učení si dáš rande se svým klukem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi ti zase o přijetí na školu až tak nejde.
Jinak by tě motivovalo toto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Naprostý souhlas s kkoudym. Jen s drobnou připomínkou. Samé jedničky na vysvědčení na základce ještě nic neznamenají, pokud je máš proto, že máš prostě dobrou paměť, logické myšlení apod. Jsou ty jedničky vydřené nebo pomalu nevíš, jak jsi k nim přišla? Na střední škole by se ti hodila spíš ta první varianta, byl by to důkaz, že se umíš učit. Na střední škole to budeš potřebovat, teda pokud nejsi supergénius. Mluvím z vlastní zkušenosti. Základka se dá zvládnout na výbornou i při minimu učení /samozřejmě jak kdo/. Střední škola nebo dokonce gympl už ne, tam je najednou toho učení strašně moc. Výhodu pak mají ti, co se umí učit a umí se k tomu dokopat. Mají pak výhodu i před svými od přírody nadanějšími spolužáky.
Moc o tom nepřemýšlej, že se ti nechce jít se učit, prostě jdi a udělej to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

buď na sebe tvrdá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Skús si pohroziť: „ak nespravím prijímačky, pôjdem pracovať“. Určite to zabere… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Nejvíc se dokopeš tím, že ty přijímačky neuděláš a budeš najednou řešit, co dál. To ti jsou pak přijímačky nanečisto online od https://nanecis­to.online/ dobré a zjistíš, že jsi rád za každý opravný termín. Ale ono je to každého věc. Já jsem si vždycky říkal, že lepší chodit do školy než do práce. 😉 V patnácti nebo osmnácti bez praxe si toho totiž moc nevyděláš.

Nový příspěvek