Pokročilý

Nevíte jak se mám konečně dokopat k učení se na přijímačky?

pořád si říkám, že se zítra začnu připravovat.. a nic.. jenže texty se blíží a ráda bych se na školu dostala.. nechci se spoléhat jen na svůj průměr z vysvědčení..
Doplňuji:
mno výzo.. tak v celé osmičce jsem měla samé.. a první pololetí.. tak jsem dostala jednu dvojku (a z matiky to není)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

já ti poradím, pokud nejsi schopná se dokopat k učení se na příjmačky, zamysly se jestli se opravdu na té škole chceš další 3 nebo 4 roky vzdělávat, protože s tímhle přístupem by jsi buď odešla ze školy nebo budeš mít špatné známky, protože učit se tam budeš muset, anebo pokud máš dostatečné znalosti a zvládneš to bez učení, tak nemáš důvod a jen GL(good luck)

P.S. taky bych měl něco na příjmačky dělat, ale ta kvantová fyzika a mechanika je mnohem zábavnější

Další odpovědi:

Pokročilý

Nebrat učení a zkoušky jako povinnost, ale jako výzvu ke zdolání.

Zlatý

Zkus se motivovat odměnou. Třeba že za hodinu učení si dáš rande se svým klukem.

Zlatý

Asi ti zase o přijetí na školu až tak nejde.
Jinak by tě motivovalo toto.

Zlatý

Naprostý souhlas s kkoudym. Jen s drobnou připomínkou. Samé jedničky na vysvědčení na základce ještě nic neznamenají, pokud je máš proto, že máš prostě dobrou paměť, logické myšlení apod. Jsou ty jedničky vydřené nebo pomalu nevíš, jak jsi k nim přišla? Na střední škole by se ti hodila spíš ta první varianta, byl by to důkaz, že se umíš učit. Na střední škole to budeš potřebovat, teda pokud nejsi supergénius. Mluvím z vlastní zkušenosti. Základka se dá zvládnout na výbornou i při minimu učení /samozřejmě jak kdo/. Střední škola nebo dokonce gympl už ne, tam je najednou toho učení strašně moc. Výhodu pak mají ti, co se umí učit a umí se k tomu dokopat. Mají pak výhodu i před svými od přírody nadanějšími spolužáky.
Moc o tom nepřemýšlej, že se ti nechce jít se učit, prostě jdi a udělej to.

Zlatý

buď na sebe tvrdá

Zlatý

Skús si pohroziť: "ak nespravím prijímačky, pôjdem pracovať". Určite to zabere... :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.