barnajka

Nevíte, jak se jmenuje ta francouzská hra s kovovými koulemi?

Myslím tu, jak se jí baví zejména francouzští staříci, hraje se obykle na hřišti nebo udupané cestičce a kromě zmiňovaných koulí už k jejímu provozování není potřeba nic jinýho.
Potřebovala bych vědět zaručeně správný název té hry, prosím.
Díky moc! :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, Barnajko. Je to petangue. Česky čteno petank.
Skutečností je, že na netu najdeš i petanque. Hra je to ale stejná.

Další odpovědi
briketka10

barnajko dovolíš mi použít Tvou odpověď před 24 dny děkuji:
Zlatý barnajka

Teda, ehm…nechci dělat chytrou, ale…není to ani Pentaque, ani Petaque,.. jenomže ani ne Petangue.

Jediná správná varianta je Pétanque.
Takže opravdu pozor na to, co budeš objednávat ;)
http://cs.wiki­pedia.org

Užitečná: Označit odpověď jako užitečnou 2
Nahlásit závadnou odpověď
Vložena před 24 dny

jestli máš na mysli tuto hru ovšem..
Doplňuji:
odkaz na WIKI je nyní po zkopírování změněný, ale ve Tvé minulé odpovědi je správný..

verka

Penanque

.....i pétanque, obojí je prý správně.