annas

Nevíte, jak se jmenuje pavouk, který nechytá svou oběť do sítě, ale svá vlákna používá jako laso?

Který druh havěti mu chutná?

Nejlepší odpověď
vagra

Pavouk bolasový je označení pro skupinu pavouků, kteří aktivně loví svou kořist vrháním lepkavého vlákna.
Živí se především můrami, jež vábí vylučováním feromonů, které jsou podobné muřím. Zmatený hmyz je zasažen vláknem, kterým pavouk točí ve vzduchu, poté je již pro pavouka snadné ho zabít a sežrat.
Doplňuji:
Zapoměl jsem na zdroj-
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­vouk_bolasov%C3%BD