kiwus

Nevíte, jak se jmenuje obor na SŠ, kde bych po vystudování mohla např. modelky líčit a kombinovat oblečení?

Jde hlavně tedy o oblékání! Děkuji za všechny odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Není to třeba obor Modelářství a návrhářství oděvů – (Módní designér a vizážista)?

„Obsah studia nabízí široký prostor vlastní designové tvorbě a tvůrčí fantazii v oblasti módy a vizáže. Studium je v rámci odborného vzdělání zaměřeno také na rozvoj výtvarných a uměleckých dovedností, na estetické vnímání v oblasti designu oděvu a na návrh sladění vizáže potřebné pro celkový efekt módního návrhu – účes, líčení, doplňky. Dává prostor všem, kteří mají tvůrčí představivost a cit pro realizaci návrhů v oblasti módy.“

http://www.ar­tecon.cz/index­.php/obory/ma­turitni-obory/modni-designer

Další odpovědi
ivzez

Oblékat se modelky zvládnou samy.

Líčení – snad vizážistka nebo kosmetička
(podle toho, co přesně bys chtěla).

Míníš-li „oblékáním“ návrhy modelů, pak by bylo lepší absolvovat VŠ (např. UMPRUM), se střední školou bys myslím v návrhářství moc šancí neměla.