MoroAirWolf

Nevíte,jak naučit fenu německého ovčáka na povel štěknout?

Koukala jsem se na youtubu na některé zajímavé videa a vyzkoušela jsem je,ale vše bylo marné,snad máte nějaké zkušenosti :/

Nejlepší odpověď
Drap

Vždy jsem učol pejsky štěkat na pamlsek. Osvědčila se mi sušená játra. Osa posadit dát povel štěkej a ukázat mu pamlsek, který má rád. Pamlskem dráždit psa tak dlouho, až vydá nějaký zvuk, nemusí to být z počátku jen štěkání. Odměnit vždy i třeba za zakňučení. Stále opakovat a pravidelně cvičit. Některý pes se to naučí velice rychle, jiný se to nenaučí ani za měsíc. Nakonec se to ale naučí všichni, samozřejmě mimo plemern, která neštěkají.

Další odpovědi
iceT

Běž se psem na cvičák,tam ti to názorně předvedou.
Můj tatík učil své psy štěkat na povel tak,že jim nařídil sednout,pes si sedl a pak si před psa stoupl a nařídil psovi štěkej,a za každé štěknutí pes dostal pamlsek.
Ovšem starýho psa novým kouskům nenaučíš…