Nevite jak na mravence na zahradě?V okrasne časti zahradky mam trsy ruznych okrasnych travin a napadli je mravenci.

Jsou červeni a už tvoři mraveniště.Mame take psa a tak se bojim nějakych chemickych připravku…nevite někdo jak na ně jinym zpusobem. Děkuji Mija

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde jsou babské rady

Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se do pár dní odstěhují.

Na místo, kudy mravenci chodí, položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu – mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách.

Namočte mycí houbičku do cukrové vody, položte k místu častého výskytu mravenců a nechte je na houbičku nalézt, pak houbičku seberte a mravence na nich zlikvidujte. Postup opakujte.

Roztokem ze sírového květu, citrónu, květu máty a majoránky pravidelně potírejte napadené prostory. Mravenci se takto ošetřeným místům vyhýbají.

Veškeré škvíry a mezery kterými pronikají mravenci do vašeho příbytku zamázněte dvěma díly chlorovaného vápna smíchanými s jedním dílem vepřového sádla

Další odpovědi
tuCZek

popel z cigaret smíchat s vodou a zalít všude tam kde se vyskytujou

Elekrikář

Nejlepší koupit postřik v drogeriji.Dostal jsem postřik od deratizátora na poprvé spolehlivý.Mám na to krásnou vzpomínku.Do galerie přišel chlap.Představil se, já jsem Cvrček a jdu na mravence. Koukal jsem jak jelen. Pak mi to přeložil Jsem pan Cvrček jsem od deratizátorů, jdu stříkat mravence.

elektrikář

Protože postřik dělali i obytných místnostech nemněl by být pro lidi a psy toxický.